Mike Smiht (Calgary) brani strel Anžeta Kopitarja (Los Angeles). Kljub manku točk je bil kapetan Kraljev izbran za tretjo zvezdo tekme. Foto: Reuters

S kar 42 obrambami je gostujoča vrata zaklenil drugi vratar Kraljev Jack Campbell. Za LAK sta zadetka prispevala napadalec Jonny Brodzinski in branilec Derek Forbort, gol v prazno mrežo Flamsov pa je dodal Tyler Toffoli. Da je šlo za nenavadno tekmo, kjer sta odločala vratarja, dokazuje, da je Mike Smith v golu Ognjenih zubljev zbral le 18 obramb.

Kapetan Los Angelesa Anže Kopitar je odigral dobrih 22 minut tekme in v tem času proti vratom tekmecev sprožil dva strela v okvir vrat, a ostal brez nove točke, vseeno pa je bil izbran za tretjo zvezdo tekme. Kralji nadaljujejo turnejo že v torek, ko gostujejo pri za končnico odpisanem Edmontonu. Kljub tretji zaporedni zmagi so Kingsi še naprej zabetonirani na zadnjem mestu Pacifiške skupine in Zahodne konference, imajo pa zdaj že 6 točk prednosti pred skupno zadnjo, 31. Ottawo.

Tampa Bay ima osvojenih 122 točk, če dobi še preostalih pet tekem izenači absolutni točkovni rekord Montreala iz 1976/77. Foto: Reuters

Strele proti Kosmatincem do 59. zmage sezone
Osrednja ponedeljkova tekma je bil derbi Atlantika med Tampo Bayem in Bostonom. Kosmatinci so na zahod Floride prišli s serijo 4 zmag in po izjemni 2. tretjini po 40 minutah vodili s 4:2. A že devetič v sezoni so Strele uprizorile zmagoviti preobrat v zadnji tretjini: najprej je znižal poveljnik obrambe Victor Hedman, z 38. golom in že kar 121. točko sezone je izenačil najučinkovitejši hokejist lige Nikita Kučerov, piko na i pa je po izteku Bostonove kazni postavil Anthony Cirelli vsega 53 sekund pred koncem tekme.

Lightning 2018/19 je šele četrta ekipa, ki je v bogati stoletni zgodovini Lige NHL prišla do 59. zmage sezone. Ponosni lastniki Predsedniškega pokala za najboljše moštvo rednega dela igrajo še pet tekem in lahko celo podrejo ali vsaj izenačijo absolutni rekord Detroita 1995/96, ki je dobil 63 od 82 tekem rednega dela.

Toronto se je izvlekel iz krča in v pričakovani goleadi s 7:5 premagal Florido, prvič v karieri je 4 gole na tekmi dosegel John Tavares. Vseeno so Maple Leafsi bolj ali manj obsojeni na 3. mesto Atlantika, kar jim v prihajajoči končnici prinaša vnovično snidenje z Bostonom.


LIGA NHL

Kopitar proti Calgaryju
Brez točk, 2 strela v okvir, 1 blokiran poskus, 2 izgubljena ploščka, 1 prestrežena podaja, 3 blokade, sodniški meti 15/31 (48%) v 29 izmenah za 22:13 igre.

TEKME 25. MARCA

CALGARY - LOS ANGELES
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Forbort 1., Brodzinski 52., Toffoli 56.

TORONTO - FLORIDA 7:5

NEW JERSEY - BUFFALO 3:1

NY RANGERS - PITTSBURGH 2:5

TAMPA BAY - BOSTON 5:4

ST. LOUIS - VEGAS 3:1

MINNESOTA - NASHVILLE 0:1

WINNIPEG - DALLAS 2:5

SAN JOSE - DETROIT 2:3

TEKME 26. MARCA

WASHINGTON - CAROLINA
COLUMBUS - NY ISLANDERS
MONTREAL - FLORIDA
OTTAWA - BUFFALO
EDMONTON - LOS ANGELES
VANCOUVER - ANAHEIM
ARIZONA - CHICAGO


Vzhodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Tampa Bay Lightning7759144122
Boston Bruins7646219101
Toronto Maple Leafs764525696
Washington Capitals764424896
New York Islanders764425795
Pittsburgh Penguins7742241195
Carolina Hurricanes754226791
Montreal Canadiens764028888
Columbus Blue Jackets754130486
Philadelphia Flyers763632880
Florida Panthers7633311278
Buffalo Sabres753135971
New York Rangers7529331371
New Jersey Devils772939967
Detroit Red Wings7628381066
Ottawa Senators752643658
Zahodna konferenca
Ekipa
ZPPKToč.
Calgary Flames7647227101
San Jose Sharks764324995
Winnipeg Jets764527494
Nashville Predators774328692
St. Louis Blues764127890
Vegas Golden Knights764228690
Dallas Stars763931684
Colorado Avalanche7634291381
Arizona Coyotes763633779
Minnesota Wild773533979
Chicago Blackhawks7533321076
Edmonton Oilers753334874
Vancouver Canucks7632341074
Anaheim Ducks7731361072
Los Angeles Kings752839864