Hokejisti Slavije se veselijo zmage na prvi polfinalni tekmi Mednarodne lige. Foto: EPA

Trener gostiteljev Ildar Rahmatuljin je komaj sestavil tri peterke. Zelo se je poznala odstotnost obolelega vratarja Klemna Mohoriča, med vratnici je stopil Aleš Sila. Povedli so Založani z golom Anžeta Markoviča, ki je v 11. minuti zadel pod prečko. Zeleno-beli so ob koncu prve tretjine ostali brez Andreja Hebarja, ki si je poškodoval koleno.

Pavlin odgovoril Badiuri
Neučinkovitost gostiteljev je v 49. minuti prekinil Matej Badiura. Le dve minuti kasneje je isti igralec odbiti plošček pospravil v mrežo in izenačil na 2:2. Gostje so že v naslednji minuti izkoristili prednost igralca več. Žiga Pavlin je s silovitim strelom z modre linije matiral Silo. Zmajem ni pomagalo niti 50 sekund igre z dvema igralcema več. Ob koncu so kar 40-krat streljali na gol Slavije, Založani pa so iz 18 strelov zadeli trikrat. Druga tekma bo v sredo ob 19.00 v Tivoliju.