Tadej Čimžar je veika okrepitev zmajev v novi sezoni. Foto: SŽ Olimpija/Eva Brili Grebenar

Jeseničani so brez večjih težav upravičili status favoritov in po zadržanem začetku zanesljivo odpravili Mariborčane. Tri gole je dosegel Mirko Đumić, ki je v izjemni formi na začetku nove sezone. Prejšnjo soboto je odločil derbi na Poletni ligi na Bledu, ko je dvakrat zatresel mrežo Olimpije.

Trener Mitja Šivic je lahko zadovoljen z uvodom v novo sezono. Velik preizkus čaka železarje v petek, ko bo na sporedu finale pred finalom pokala. Foto: www.alesfevzer.com

Že po minuti in 56 sekundah igre je unovčil podajo Žana Jezovška. Mariborčani so se dobro upirali prve pol ure. Andrej Tavželj je bil natančen v 29. minuti. Đumić je v 31. minuti zadel ob prednosti igralca več, nato pa je povišal na 4:0 tri sekunde pred koncem druge tretjine. V zadnji tretjini so železarji zadeli še štirikrat. Dvakrat se je izkazal Žan Jezovšek.

Čimžar trikrat zatresel mrežo
Tudi na večerni tekmi je bilo kmalu jasno, da SŽ Olimpija ne bo imela težav z mlado jeseniško zasedbo. Tri zadetke je za zmago prispeval Tadej Čimžar.

V prvem polfinalu se bosta v petek ob 16.00 pomerila Bled in Triglav, v drugem polfinalu pa bodo igrale SIJ Acroni Jesenice in SŽ Olimpija. Finale bo v dvorani Tivoli na sporedu v soboto.

Naslov pokalnega zmagovalca branijo hokejisti Olimpije, ki so lani v Kranju ugnali Jesenice z 8:4.