Jure Vnuk optimistično pričakuje končnico. Trener Olimpije ima visok cilj - finale. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani, ki so si v torek zagotovili končnico, so imeli veliko premoč (streli na vrata 46:11), Tilen Spreitzer v vratih res ni imel veliko dela.

Najboljši strelec zmajev Andrej Hebar je v 6. minuti načel mrežo Avstrijcev. Gostje so zdržali uvodne pol ure, potem pa so popolnoma popustili. V 34. minuti je Janez Orehek povišal na 2:0. Tobias Dilsky je nato dobil štiriminutno kazen zaradi naleta s kolenom. Hebar je unovčil prednost igralca več v 39. minuti. Tik pred iztekom druge tretjine je zadel še Aljaž Uduč.

V zadnji tretjini je Uduč zadel še enkrat, Maks Selan je izkoristil "power play", končni izid pa je postavil Miha Pesjak 54 sekund pred koncem.

Gardena nemočna v Podmežakli
Tudi v Podmežakli ni bilo dvoma o zmagovalcu. Železarji so imeli precej več strelov (40:21) in so s 25. zmago zadržali tretje mesto na lestvici, kar pomeni, da bodo v nedeljo lahko izbirali tekmeca za četrtfinale, ki se začenja v torek.

Za Jeseničane so zadeli Luka Kraigher v prvi tretjini, Luka Kalan in David Planko v drugi, Luka Bašič, Urban Sodja in Erik Svetina v tretji tretjini. Redni del bodo železarji končali v soboto v Kitzbühelu.