Ko je že v tretji minuti zadel Eetu Elo, se je zdelo, da bodo gostje zlahka osvojili zmago. A domači so jim vendarle nekoliko otežili delo, v 17. minuti izenačili, potem pa se je ustavilo. Na drugi strani pa je stekel jeseniški stroj, v drugi tretjini so namreč gostje kar šestkrat zatresli mrežo domačih vratarjev – Jacoba Smitha je po 1:6 zamenjal Hannes Treibenreif – in že precej pred koncem odločili dvoboj.

Strelske vaje je začel Sašo Rajsar, nadaljevali pa so jih Eric Pance z igralcem manj, Luka Ulamec in Gašper Glavič ob številčni prednosti ter v 38. minuti še enkrat Glavič.

Po visoki prednosti so Jeseničani v zadnji tretjini spustili ritem, še drugič pa je zadel Sašo Rajsar.

To je že 15. zmaga v sezoni za železarje, ki so doživeli le dva poraza. Naslednjo tekmo bodo Jeseničani igrali v četrtek, ko bodo gostili Zell am See.