Žan Us tokrat ni imel razlogov za veselje, saj je prejel štiri zadetke iz 26 strelov. Foto: www.alesfevzer.com

V 10. minuti je zadel Patrik Rajsar (podajalca: Šturm, Svetina), toda slabe štiri minute pozneje so gostitelji že izenačili in na prvi odmor po zadetku Richarda Schlőgla (z igralcem več) odšli z minimalno prednostjo. Razmerje v strelih je bilo po prvih 20 minutah 7:11 v korist Jesenic.

V drugi tretjini je bil Žan Us premagan še dvakrat. V zadnji tretjini so imeli Jeseničani premoč (v strelih 7:16), ki je niso znali izkoristiti. Izkazal se je 19-letni Felix Beck, ki je ubranil 37 od 38 jeseniških strelov.

SIJ Acroni Jesenice so bile neučinkovite ob igri z igralcem več, saj niso znale unovčiti treh "power playev". Doživele so drugi poraz v letošnji sezoni Alpske lige, potem ko jih je v Tivoliju Olimpija premagala s 6:1. Moštvo je očitno v krizi, saj je bil v torek v Podmežakli Triglav senzacionalno boljši z 2:3.

Časa za popravke ne bo veliko, v nedeljo že sledi dvoboj v gosteh proti Lustenauu.