Kapetan Dejan Varl je dvignil pokal za naslov prvaka. Foto: RTV SLO
Luka Žagar
Luka Žagar je dosegel četrti gol za Jeseničane. Foto: RTV SLO
Acroni Jesenice
Jeseničani so imeli v finalni seriji več dela od pričakovanj. Na zadnji tekmi so potrdili premoč. Foto: RTV SLO

Gostitelji so na krilih 4.500 navijačev že od samega začetka močno pritisnili. Priigrali so si številne priložnosti. Zadeli pa so šele v zadnji minuti prve tretjine, ko je akcijo Jurija Goličiča in Borisa Pretnarja z natančnim strelom končal Dejan Varl.

Odločitev med 30. in 34. minuto
V drugem delu so imeli Založani eno minuto dva igralca več, a velike prednosti niso znali izkoristiti. V 30. minuti je Luka Žagar lepo našel Petra Rožiča, ki se je sam znašel pred vratarjem Anžetom Ulčarjem in povišal na 2:0. Železarji so se povsem razleteli po ledu. Najprej je z modre črte zadel Aleš Kranjc, potem pa sta v nekaj sekundah tekmo odločila Luka Žagar in Rumun Ndur.

Zadnjih 20 minut brez pravega hokeja
V zadnji tretjini sta obe moštvi le še čakali na zadnji pisk sirene. Varl je v 51. minuti dosegel še šesti gol. Piko na i je postavil Marcel Rodman po strelu Tomaža Razingarja.

Pokal za zmagovalno moštvo je dvignil kapetan starih in novih državnih prvakov Varl, ki je dobil tudi nagrado domačega kluba za najkoristnejšega igralca finala.

Jeseničani so v dvorani Podmežakla zadnjič slavili leta 1988. Preostale štiri zvezdice v samostojni Sloveniji (1992, 1993, 1994 in 2005) so vedno osvojili v Tivoliju. V Jugoslaviji so si priigrali še 23 naslovov.

Založani tudi v tretjem finalu ostali praznih rok
VTZ Slavija je tretjič v zgodovini kluba igrala v velikem finalu, a je tudi tokrat ostala praznih rok. Dobili so prvo finalno tekmo na Jesenicah s 3:2, potem pa so bili železarji boljši. Tretje mesto je s tremi zmagami nad Alfo zasedla ZM Olimpija, ki je letos prvič ostala brez finala.