Tadej Čimžar je tretji strelec Alpske lige z 28 točkami (13 golov in 15 podaj). Foto: www.alesfevzer.com

Kitzbühel je pred desetimi dnevi presenetil Olimpijo v Tivoliju in tudi tokrat je začel sijajno. Hitri in spretni Adam Havlik, ki se je dokazal že v Ligi Ebel, je matiral Žigo Kogovška. V 19. minuti je na 2:0 povišal Henrik Holchfilzer.
Ko je na kazenski klopi zaradi udarca s komolcem sedel Philippe Paradies, je Mario Ebner v 25. minuti zadel za 3:0. Po pol ure so se železarji prebudili, Nik Pem je znižal ob prednosti igralca več.
Luka Bašič in Tadej Čimžar sta v minuti in devetih sekundah kronala premoč Jeseničanov v zadnji tretjini.
Odločilni zadetek je dosegel Lenes v peti minuti podaljška. Gorenjci so zbrali več strelov na vrata (42:48). Vratar Tyler Rimmer, ki je blestel že v Tivoliju, je zbral kar 45 obramb.
Počitka za železarje ne bo. V nedeljo ob 17.30 je na sporedu derbi v Tivoliju. Vse tri letošnje medsebojne tekme je dobila Olimpija (na Poletni ligi na Bledu z 2:0, v finalu Pokala Slovenije v Kranju z 2:1 in 27. oktobra v Podmežakli s 4:0).