Veselja Jaromira Jagra po vodilnem golu. Foto: EPA
Švedi
Člani prvega napada Magnus Paajärvi, Patrik Berglund in Martin Thornberg so prispevali tri od petih švedskih golov. Foto: EPA
Hat-trick Jagra za polfinale

Čehi, branilci naslova svetovnega prvaka, so tako upravičili vlogo favoritov. Povedli so v 19. minuti, ko je 39-letni Jagr zadel iz protinapada. Veteran je plošček poslal v mrežo med roko in telesom sicer odličnega Tyja Conklina. Napadalec Avangarda iz Omska je v 25. minuti povišal vodstvo "švejkov". Ob prednosti dveh igralcev več je Conklinovo mrežo zatresel s silovitim strelom za levo vratnico.

Plekanec in Jagr dotolkla Američane
Čehi so v nadaljevanju brez težav nadzirali potek tekme, v 51. minuti pa zabili zadetek, ki je dokončno razblinil ameriške upe. Z močnim strelom pod prečko je Conklina premagal Tomas Plekanec. Plekanec in Jagr sta zrežirala tudi četrti češki gol v 57. minuti. Ob številčni prednosti sta z dvojno podajo vrgla ameriško obrambo iz igre, nato pa je Jagr s strelom za desno vratnico še tretjič na tekmi ukanil Conklina. Končno razmerje strelov je bilo 39:29 za varovance Aloisa Hadamczika.

Thornberg dvakratni strelec
Češka se bo v polfinalu pomerila s Švedsko, ki je s 5:2 porazila Nemčijo. Švedi so imeli terensko premoč (streli 46:37). Dennisa Endrasa je dvakrat ugnal Martin Thornberg, prvič že po 27 sekundah tekme.