Aleš Sila je bil z naskokom igralec tekme v Tivoliju. Foto: Iztok Novak
Tilia Olimpija
Hokejisti Olimpije so v pičlih dveh minutah Dunaju zabili tri gole! Foto: Iztok Novak
Acroni Jesenice
Jeseničani so še tretjič v zgodovini (do danes sta se ekipi pomerili 7-krat)odpravili Sapo Fehervar. Foto: Iztok Novak
Rok Tičar
Rok Tičar je bil na Madžarskem najučinkovitejši igralec na tekmi. Foto: Iztok Novak
Zmaji sredi Tivolija ugnali Dunaj

Tilia Olimpija je na krilih fantastičnega Petra Šachla in izjemnega Aleša Sile, ki je ustavil kar 38 strelov, dobila tekmo proti Dunaju, ki je zmaje premagal na eni izmed pripravljalnih tekem pred sezono. S tem so se Ljubljančani končno znebili uroka in dosegli prvo zmago proti Dunaju po 7. septembru 2007. Drugi slovenski predstavnik se je s Sapo pomeril sedmič, zmage se je veselil tretjič.

Dunaj držal priključek le do 39. minute
Hokejisti Olimpije so pred 2.300-glavo množico proti Dunaju maščevali poraz v sklopu pripravljalnega ciklusa. Prvi je mrežo gostov načel Petr Šachl, ki je z igralcem več po podaji Kevina Kanteeja premagal nerazpoloženega vratarja Rudolfa Hummla. Na začetku druge tretjine je z dvema igralcema več izenačil Benoit Gratton. Zmaje je v novo vodstvo popeljal Andrej Hebar, a je slavje trajalo le slabi dve minuti, saj je izid znova izenačil Rafael Rotter.

Bliskoviti zmaji trikrat v dveh minutah
Ob koncu druge tretjine pa je sledil popoln kolaps na dunajski strani! V pičlih dveh minutah so varovanci Hannuja Järvenpääja povedli za tri zadetke. Najprej je prednost dveh igralcev na ledu izkoristil Nejc Berlisk, nato je za fantastičen gol poskrbel Šachl. Čeh je prodrl z desne strani in plošček silovito. a neubranljivo poslal pod prečko. Na 5:2 je 15 sekund pred koncem druge tretjine povišal Matt Higgins.

V zadnji tretjini so Dunajčani uspeli izid zgolj znižati, za glavni dogodek pa je poskrbel David Rodman, ki zaradi grobega prekrška ni smel več stopiti na led (Damjan Dervarič ima zaradi tega prekrška pretres možganov). Ljubljančani so ob izteku srečanja plošček poslali v prazno mrežo in zadeli še šestič, a je sodnik dosodil, da je gol padel sekundo po koncu.

Petarda že po 27. minutah
Tudi Jesenice so zmagale v uvodnem krogu, s 4:5 so v gosteh ugnale Sapo Fehervar. Že v 4. minuti je na presenečenje domačih navijačev železarje v vodstvo popeljal Rok Tičar, tri minute kasneje z igralcem več na 2:0 povišal Žiga Jeglič. V izteku prve tretjine se je Tičar med strelce vpisal še drugič. Že v 7. minuti druge tretjine je odjeknila petarda: po zadetku Tomija Hafnerja, ki je plošček poslal pod prečko, je na 0:5 po še drugi Tičarjevi podaji na tekmi zadel Wade Skolney.

Skorajšnji povratek Madžarov
Sapa je bila v izgubljenem položaju, a se je čudežno vrnila v tekmo. Po dobre pol ure igre je na 1:5 znižal Marton Vas, pet minut kasneje je Arpad Mihaly vlil novo upanje domačim navijačem, ki so slutili povratek. Na začetku zadnje tretjine je po podaji Oscarja Ackeströma v polno zadel Istvan Sofron, za napeto končnico je s četrtim madžarskim golom poskrbel Balazs Ladanyi.

Zanimivo, da so železarji vse gole prejeli z enakovrednim razmerjem moči na ledu. V izdihljajih tekme so Madžari iz igre potegnili vratarja, a se jim ta poteza na koncu ni izplačala.