John Hughes je najboljši strelec Lige Ebel. Tokrat je dosegel en gol in prispeval tri podaje. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Aleš Mušič
Aleš Mušič je v sijajni formi. Tudi na Madžarskem je zadel dvakrat. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Derek Ryan
Derek Ryan je dosegel dva zadetka za Sapo, a to ni bilo dovolj. Foto: MMC RTV SLO
Robert Kristan
Robert Kristan je znova blestel v polni zagrebški Areni. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Ljubljančani bodo v nedeljo v Tivoliju gostili Gradec, ki ima po zmagi nad Orli iz Znojma (2:1) še teoretično možnost za preboj med šesterico, a tri kroge pred koncem prvega dela zaostaja že šest točk. V primeru istega števila točk odločajo medsebojne tekme, Olimpija je dvakrat premagala Gradec (2:1 in 4:0), enkrat pa je izgubila (2:4).

Trije goli v uvodnih treh minutah
Tekma na Madžarskem se je začela z nekajminutno zamudo zaradi razbitega stekla na zaščitni ogradi. Srečanje je nato hitro postalo zelo razburljivo. Že v 29. sekundi so gostitelji naredili napako v obrambni tretjini. Justin Taylor je izza vrat podal pred gol, od koder je Aleš Mušič zatresel mrežo. Madžari so krenili s sredine in le 11 sekund zatem izenačili po Dereku Ryanu, vratar Jean Philippe Lamoureux je bil pokrit, plošček pa je ob vratnici zletel v mrežo. V 2. minuti je najboljši strelec Lige Ebel John Hughes zadel okvir vrat. Že v naslednji akciji je Brock McBride z desne strani presenetil Adama Munra za novo vodstvo zmajev.
Preveč napak v obrambi zeleno-belih
Ljubljančani so delali preveč napak v obrambi. Ko je bil na kazenski klopi Harlan Pratt, je obrambi gostov ušel Marton Vas in izenačil na 2:2. Štiri minute pred koncem uvodne tretjine je Justin DaCosta streljal z modre črte, plošček pa je v mrežo preusmeril Krisztian Palkovics.
Goličič in Mušič zrežirala preobrat
V drugi tretjini so Ljubljančani zaigrali precej bolje v obrambi. V 27. minuti se je v gneči pred vrati najbolje znašel Boštjan Goličič, plošček je potisnil med nogama Munra čez golsko črto, sodnik pa je po ogledu posnetka zadetek upravičeno priznal. V 37. minuti je Hughes z desne strani podal pred vrata, kjer je Mušič podstavil palico za nov preobrat (3.4).
Dve izključitvi nista bili usodni
V 47. sekundi zadnje tretjine so Madžari znova izenačili. Ladislav Sikorcin je ušel obrambi Olimpije in ukanil še Lamoureuxa. Zmaji so hitro odgovorili, Hughes je v 42. minuti zadel za 4:5 po podaji Scotta Hothama. V 46. minuti je Jamie Fraser z modre črte razparal mrežo ob prednosti igralca več. Nalet gostov ni pojenjal, tri minute zatem je strel Goličiča vratar Munro še uspel odbiti, a je kapetan Žiga Pance plošček poslal v prazno mrežo (4:7).
Ko sta bila na kazenski klopi Taylor in McBride, so Madžari dosegli dva zadetka. Ryan je bil natančen z dvema igralcema več, Andras Horvath pa z igralcem več. V zadnjih petih minutah so gostitelji silovito pritisnili, nekajkrat se je izkazal Lamoureux. V zadnji minuti so poskušali še brez vratarja, toda gostje so zdržali nalete in Sapo spet prehiteli na lestvici. Razmerje v strelih na vrata je bilo 48:28 za Sapo.
Le še nekaj neznank pred drugim delom
Vodstvo Lige Ebel je že izdalo spored tekem drugega dela. Medveščak, Linz in Salzburg so zaradi zasedenosti dvoran že uvrščeni v urnik tekem, zdaj je pomembna še razvrstitev od četrtega do šestega mesta. Drugi del se bo začel v nedeljo, 22. januarja.

Acroni Jesenice so tokrat proste, v nedeljo pa gostujejo na Madžarskem.

41. krog:
SAPA FEHERVAR - TILIA OLIMPIJA
6:7 (3:2, 0:2, 3:3)
3.500; Ryan 1., 53., Vas 12., Palkovics 16., Sikorcin 41., Horvath 54.; Mušič 1., 37., McBride 3., Goličič 27., Hughes 42., Fraser 46., Ž. Pance 49.

* 3:4 (2:1, 1:2, 0:0)
Holst 3., M. Rodman 13., Fortier 35.; Kristler 18., Latusa 33., Abid 38., Lynch 64.
* - po podaljšku

MEDVEŠČAK - KAC CELOVEC
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Prpić 12., Naglich 44., Zanoški 60.; Brandner 37.

ORLI ZNOJMO 38 13 6 19 -31 32
ACRONI JESENICE 37 9 7 21 -55 25 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko