Ljubljančani so imeli zares naporen razpored. V soboto so ugnali Fasso v Canazeiju s 4:1, že v ponedeljek pa jih v dvorani Tivoli čaka tekma uvodnega kroga državnega prvenstva proti Mariboru.

Izbranci Jureta Vnuka so pred 1.000 gledalci v Brunicu začeli zelo dobro. Gregor Koblar je bil natančen v 7. minuti ob prednosti igralca več. Gostiteljem je že v prvi tretjini uspel preobrat. Gianluca March je izenačil v 8. minuti, nato pa je Alex De Lorenzo dve minuti pred koncem ukanil Žana Usa.

Domači vratar Keith Colin Furlong je ustavil vse poskuse zmajev. Ključen je bil zadetek takoj na začetku druge tretjine, ko je Markus Gander povišal na 3:1. Končni izid je postavil Ivan Althuber šest minut pred koncem. Razmerje v strelih na vrata je bilo 26:23.

Olimpijo naslednji teden čaka še gostovanje v Val Gardeni, prvo tekmo v Tivoliju pa bodo igrali v nedeljo proti novincu v ligi Milanu.