Gal Koren je odigral drugo tekmo v Alpski ligi v tej sezoni. Ekspresno je načel mrežo Rittna. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji bi morali igrati domačo tekmo z Rittnom v soboto, a so jo v vodstvu tekmovanja prestavili, zdaj pa so se z istim tekmecem pomerili v gosteh.

Olimpija je v Alpski ligi zadnjič igrala 14. novembra, ko je odpravila Vipiteno s 5:1. Ritten je zadnjo tekmo odigral 24. oktobra. Kar 33 dni so bili izbranci Santerija Heiskanena brez tekme v Alpski ligi zaradi številnih okužb v ekipi.

Vsi načrti gostiteljev so se podrli že v 34. sekundi tekme, ko je zadel Gal Koren. V prvi tretjini je bil natančen še Žiga Pance.

Ljubljančani so tretji zadetek dosegli na začetku druge tretjine celo z igralcem manj. Ko je bil na klopi za kaznovane Miha Zajc, je za 0:3 poskrbel Tadej Čimžar.

Vratar Paavo Hölsä je ostal brez prejetega zadetka s 24 obrambami. Za piko na i pa je uspešen večer s četrtim zadetkom v mreži domačih končal Miha Logar v 59. minuti, ko so zmaji izkoristili igralca več na ledu.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 42:24 v korist Olimpije, ki bo tudi v soboto gostovala. Znova se bo srečala z Vipitenom. Decembra bo zelo zgoščen urnik, v Tivoliju bo na sporedu kar osem tekem.