Marcel Rodman
Marcel Rodman se je vrnil na domače Jesenice v tujem dresu. Foto: Iztok Novak
Anže Terlikar
Anže Terlikar je takole znižal na 3:4. Foto: Iztok Novak

Ljubljančani so bili po dveh tretjinah v podrejenem položaju, saj je Salzburg (zasluženo) vodil s 3:2. Preobrat je ob igralcu več začel Frank Banham, ki je v 42. minuti s pravim projektilom razparal mrežo rdečih bikov. Dobri dve minuti pozneje je Brendan Yarema s svojim drugim golom od vratnice zadel za 4:3, le 12 (!) sekund za tem pa je 'blitzkrieg' Olimpije zaključil Egon Murič, ki je v drugem poskusu z leve strani spravil plošček za hrbet Thomasa Häneckla.

Rdeči biki so v 53. minuti prek Michaela Siklenka znižali na 5:4, s čimer so poskrbeli za napeto končnico, v kateri pa je obramba zeleno-belih vzdržala vse napade.

Dunaj upravičil vlogo favoritov
Čeprav so bili gostje z Dunaja občutno boljši nasprotnik, so železarji po dveh tretjinah držali obetaven rezultat 1:2. Tehtnica se je na gostujočo stran nagnila med 46. in 48. minuto, ko sta bila uspešna Darcy Werenka in Aleš Kranjc. Visok zaostanek je predramil domače, ki so prek Roka Tičarja in Anžeta Terlikarja znižali na 3:4. V zadnji minuti so poskušali brez vratarja Gabra Glaviča, kar je kaznoval Francois Bouchard z golom v prazna vrata in poskrbel za poln plen Dunajčanov, za katere sta poleg Kranjca igrala tudi brata David in Marcel Rodman.