Bauhaus (tretji z leve) se je veselil 20. zmage med profesionalci. Foto: EPA

V skupnem seštevku še naprej vodi Alberto Bettiol (EF Education EasyPost), ki je v torek dobil petkilometrski prolog. Italijan je tokrat osvojil 72. mesto.

Prvo etapo na krožni stezi v Tanundi so zaznamovali številni padci, na tleh se je znašel tudi Phil Bauhaus. Ta je zaključni sprint (tudi v zadnjih 500 metrih se je zgodil skupinski padec) začel približno 300 metrov pred ciljem in v fotofinišu premagal oba favorizirana Avstralca. Najbolj se mu je približal Caleb Ewan, ki v deželi tam spodaj nastopa v reprezentančnih barvah.

To je bila sicer jubilejna 20. zmaga za Bauhausa, sicer moštvenega kolega Slovencev Mateja Mohoriča in Matevža Govekarja, ki pa ju v Avstraliji ni na startu.

V četrtek bo na sporedu še nekoliko bolj razgibana druga etapa od Brightona do Victor Harborja (154,8 km). Dirka se bo končala v nedeljo.