Contador, ki je Giro dobil leta 2008, je že oblekel rožnato majico. Foto: EPA
Alberto Contador
Alberto Contador je zlahka opravil s tekmeci in napovedal novo zmago. Foto: EPA

Špancu je na 20 km dolgem ciljnem vzponu na vulkan Etno (1892 m) lahko sledil le Venezuelec Jose Rujano Guillen, 1,5 km pred ciljem pa je tudi on popustil, na koncu je zaostal tri sekunde. Tretji je bil Italijan Stefano Garzelli.

V skupnem seštevku ima Contador 59 sekund naskoka pred Belorusom Kanstantsinom Sivcovom in vse kaže, da je Giro že po prvi pravi gorski etapi odločen.
Nibali se ne predaja
"Danes sem se počutil zelo dobro. Imel sem močne noge, zato sem moral napasti. Na začetku sem mislil, da mi bo sledil Scarponi, a je omagal. Precej me je motil veter, ki je pihal zelo močno. Etapa ni bila dolga, bila pa je spektakularna, gledalci so zares lahko uživali ob cesti," je bil v cilju nasmejan Contador.

"Vsi smo videli, kako močan je Alberto, a do konca je še veliko težkih etap. Vsekakor Giro še ni končan. Že pred začetkom dirke je bil veliki favorit in danes je naredil velik korak k skupni zmagi," je dejal Vincenzo Nibali, lanski zmagovalec Vuelte, ki je trenutno na četrtem mestu.
Nizozemec Pieter Weening, ki je rožnato majico nosil v zadnjih dneh, je 10 km pred ciljem povsem popustil, zaostal je šest minut in 35 sekund.
Slovenci precej zaostali
Slovenci so bili bolj v ozadju. Najbolje je kolesaril najizkušenejši član slovenske trojke na italijanski pentlji, Gorazd Štangelj (Astana) je zaostal 23 minut in 46 sekund ter zasedel 92. mesto. Simon Špilak (Lampre) je bil 105. (+ 23:46), Borut Božič (Vacansoleil) pa 164. (+ 24:46). Skupno je zdaj prav tako najboljši Štangelj na 132. mestu (+ 59:38).