Matej Mohorič je poskrbel za največji dosežek slovenskega mladinskega kolesarstva. Foto: Marjan Kelner/KZS
Oskar Svendsen
Svetovni prvak je postal Oskar Svendsen, ki ni napovedoval zmage, ampak je upal na uvrstitev med deseterico. Foto: KZS/Marjan Kelner
Mohorič na klancih do velikega uspeha

Hitrejši je bil le 18-letni Norvežan Oskar Svendsen, ki je Mohoriča prehitel za sedem sekund, s tem pa napovedal, da bi utegnil biti naslednik Thora Hushovda, ki je pred 14 leti postal prvak v kategoriji mlajših članov.

Na 26,6 kilometra dolgi progi je na oder za zmagovalce stopil še Nemec Maximilian Schachmann, ki je zaostal 11 sekund.

Na prvem vmesnem času je bil Oskar Svendsen deveti, na naslednjem pa šesti. V hribovitem delu kronometra, vključno z vzponom na Cauberg, je bil Svendsen med najhitrejšimi: "Presenečen sem. Upal sem na največ deseterico, saj sem bil ta teden bolan. Nisem si mislil, da bom zmagal. Varčeval sem z močmi za klance in za zadnjih 10 km."

Podobno taktiko je ubral tudi Mohorič. Na prvem merjenju je bil šele 28. V zadnji tretjini dirke je občutno pridobival in dosegel za največji slovenski uspeh v tej kategoriji, saj doslej v vožnji na čas na svetovnih prvenstvih mladincev Slovenija še ni imela kolajne, sta pa v cestni vožnji bronasto odličje osvojila Bogdan Fink in Simon Špilak.

Nastopil je še leto mlajši David Per in osvojil 20. mesto. Njegov nastop je bil dober, v svojem letniku je imel tretji čas.

Med mlajšimi člani ni bilo slovenskega uspeha. Klemen Štimulak in Mark Džamastagič sta po 36 kilometrih boja z uro zasedla 40. oziroma 44. mesto. Z izjemno povprečno hitrostjo 48,9 km/h je zmagal Rus Anton Volobjev.