Letos je Dirko po Italiji dobil Vincenzo Nibali, ki pa se bo prihodnje leto posvetil Dirki po Franciji. Foto: EPA
Štart Gira 2014 v Belfastu, cilj pa v Trstu

Tekmovalce čaka 21 etap, od tega tri vožnje na čas, osem ravninskih in devet bolj razgibanih oziroma gorskih. Štart bo 9. maja v Belfastu, cilj 1. junija v Trstu, 97. dirka po Italiji pa bo v spomin na enega najboljših kolesarjev svojega obdobja Marca Pantanija.

Osrednja osebnost predstavitve v Milanu je bil zmagovalec letošnjega Gira Vincenzo Nibali, ki pa na domači dirki prihodnje leto verjetno ne bo nastopil, saj se bo osredotočil na Dirko po Franciji.

V nasprotju z letošnjo dirko bodo kolesarji prihodnje leto imeli dan več za počitek. Za uvod bo v Belfastu na sporedu ekipna vožnja na čas, na Severnem Irskem pa bosta še dve etapi. Po dnevu premora se začnejo etape na italijanskih tleh.

Glavne gorske preizkušnje bodo v zadnjem tednu, z dvema etapama bodo počastili Pantanija in njegova spektakularna napada. Cilj 14. etape bo na vrhu Orope, kjer je Pantani leta 1999 po težavah s kolesom na zadnjem vzponu prehitel kar 49 tekmecev in zmagal. Naslednja etapa se bo končala na Plan di Montecampionu, kjer je Pantani zlomil Pavla Tonkova in slavil.