Blaž Jarc je presenetil favorite. Po poškodbi je resno začel tekmovati šele na začetku tega meseca. Foto: www.adria-mobil-cycling.com
Mitja Mahorič
Jure Kocjan
Jure Kocjan je prehitel Jani Brajkoviča. Foto: MMC RTV SLO
Mahorič prvak z drugim mestom

33-letni Ptujčan (KD Radenska Finančna točka) je skozi cilj 178 km dolge proge prišel drugi in se po letu 2005 drugič veseli naslova državnega prvaka. Drugo mesto v kategoriji elite je osvojil Jure Kocjan (Carmiooro), tretji pa je bil Jani Brajkovič (Astana). Lanski prvak Borut Božič (Vacansoleil) je v cilj privozil takoj za njima.

Drugi pobeg uspel
Da bi lahko Jarc premagal tudi konkurenco starejših kolegov (v njej je manjkal le Tadej Valjavec), ni pričakoval nihče. A v domačem kraju je kolesar Adrie Mobila, ki je nase opozoril že na četrtkovem kronometru, ko je zaostal le za Brajkovičem, dobesedno drvel.

S pobegom je poskusil že sredi dirke, bil dolgo časa v samostojnem pobegu, a ga je nato skupina zasledovalcev ujela. A v zadnjem delu dirke je poskusil znova in v cilj prišel s prednostjo 23 sekund pred Mahoričem in z visoko dvignjenimi rokami.

Uspešna vrnitev po poškodbi
"Zmagati v domačem kraju so sanje vsakega športnika. Očitno me je nastop doma dodatno motiviral, zadnje kilometre sem vozil kot v transu. Napadel sem po klancu navzdol, saj spadam med težje kolesarje, kar pomeni, da sem v spustu hitrejši. Do konca pa sem samo potiskal pedala, okoli sebe pa videl le meglo," ni skrival veselja 20-letni Jarc, ki je lani zaradi poškodbe moral izpustiti večji del sezone.

Mahorič: V bistvu sta potekali dve dirki
Po kar nekaj napadih se je dirka razpletla v zadnjih štirih krogih. V zadnjih dveh se je iz glavnine v ospredje prebil tudi Mahorič. "Vesel sem, ker sem dokazal, da sem še vedno v vrhu slovenskega kolesarstva. Na težki progi, ki jo je na koncu še otežil dež, sem osvojil svoj drugi naslov državnega prvaka. V bistvu sta potekali dve dirki, tekma članov in kolesarjev do 23 let. Sam se na Jarca nisem oziral. Ko sem se iz druge skupine preselil v prvo, niti nisem vedel, da je Jarc v ospredju. Seveda ga nisem hotel loviti, zame je bila pomembno prvo mesto v kategoriji elite," je pojasnil zmagovalec Dirke po Sloveniji v letih 2003 in 2004.

Pri ženskah je bila najboljša Italijanka s slovenskim potnim listom Sigrid Corneo, pri starejših mladincih Jan Polanc (Sava Kranj), pri mlajših mladincih pa Marko Curk (Nova Gorica).