Jay McCarthy se je veselil zmage v šprintu. Foto: EPA
Julian Alaphilippe ostaja v skupnem vodstvu. Foto: EPA

Drugo mesto je v šprintu zasedel Belorus Aleksander Rijabušenko, tretji pa Poljak Michal Kwiatkowski, ki je pred tem tudi poskušal z napadom.

Vodilni v skupnem seštevku Julian Alaphilippe je bil tokrat šesti, a prednosti pred drugouvrščenim Primožem Rogličem ni povečal, še vedno znaša osem sekund. Zasavec se tokrat ni izpostavljal, varčeval je moči za četrtkov 19,4 kilometra dolg kronometer v Lodosi, ki bo v boju za skupno zmago zelo pomemben.
Najdlje je v begu vztrajal Danec Chris-Juul Jensen, njega in Thomasa De Gendta sta 15 kilometrov pred ciljem ujela kolesarja Skya Kwiatkowski in David De la Cruz, to je vzelo voljo De Gendtu, kmalu zatem pa je presenetljivo popustil tudi nekdanji poljski svetovni prvak. Jensen in De la Cruz nista imela nobenih možnosti, da bi sama prišla do cilja, glavnina ju je tri kilometre pred ciljem ujela, odločal je šprint, v katerem je bil najboljši McCarthy, ki je zabeležil svojo drugo letošnjo zmago, pred tem je bil januarja najboljši na dirki Cadela Evansa v Avstraliji.

Jakobsen nadaljeval serijo zmag QuickStepa
Nizozemec Fabio Jakobsen je dobil 200,4 kilometra dolgo klasično kolesarsko dirko Scheldeprijs v Belgiji, s katero je le nadaljeval serijo zmag kolesarjev QuickStepa. Dirko, ki ne velja za točke svetovne serije, je odločil šprint večje skupine, v katerem je drugo mesto zasedel Nemec Pascal Ackermann, tretje pa Britanec Christopher Lawless. Za 21-letnega Nizozemca je bila to druga zmaga na belgijskih klasikah v zadnjem mesecu in tudi druga v karieri.

Na dirki druge najvišje kategorije, ki je pisana na kožo šprinterjem, Nemec Marcel Kittel jo je dobil petkrat, Britanec Mark Cavendish pa trikrat, sta nastopila tudi dva Slovenca, a kolesarja poljske ekipe CCC Sprandi Polkowice Marko Kump in Jan Tratnik v težkih pogojih (predvsem zaradi vetra) nista prišla do cilja.