Matej Mohorič, ki je kariero začel v kranjskem klubu Sava, je leta 2012 postal svetovni mladinski prvak na cestni dirki, leta 2013 pa še svetovni prvak do 23 let. Lani je zmagal na sedmi etapi Dirke po Španiji, letos pa je dobil deseto etapo na Dirki po Italiji. Letos je osvojil tudi slovenski državni naslov prvaka v cestni dirki. Foto: EPA

Pred nedeljsko zadnjo etapo je v skupnem vodstvu razliko še povečal. Pred Avstralcem Michaelom Matthewsem ima že 30 sekund naskoka. Nizozemec Taco van der Hoorn je na tretjem mestu z zaostankom 32 sekund, Danec Sören Kragh Andersen na četrtem mestu pa zaostaja 34 sekund. Če zmaga, bo Mohorič postal peti Slovenec s končno zmago na dirkah svetovne serije, po Primožu Rogliču, Simonu Špilaku, Gregorju Boletu in Janezu Brajkoviču.

Mohorič je šesto etapo od Riemsta do Sittard-Geleena začel s prednostjo treh sekund pred drugouvrščenim Belgijcem Seanom de Biejem. Odbil je vse napade izzivalcev ter je etapo končal v glavnini. Etapo je dobil Avstrijec Gregor Mühlberger (Bora-Hansgrohe), ki je slavil v ciljnem šprintu, v katerem si je nabral 100 metrov prednosti pred zasledovalci. Belgijec Tim Wellens (Lotto Soudal) in Čeh Zdenek Štybar (Quick-Step Floors) sta etapo končala na drugem in tretjem mestu. Mühlberger se je skupno zavihtel na deseto mesto, za vodilnim Slovencem pa zaostaja 47 sekund.

Mohorič je etapo končal v glavnini, v skupini kolesarjev, ki so jim priznali 11 sekund zaostanka za zmagovalcem etape. V isti skupini je bil tudi Jan Polanc (UAE Team Emirates), etapo je končal na 26. mestu, Mohoričevi moštveni kolegi Luka Pibernik, Borut Božič in David Per so etapo končali na 58., 70. in 105. mestu.

Zadnja etapa med Lacs de l'Eau d'Heurejem in Geraardsbergenom bo dolga 215,6 kilometrov.