Ponedeljkov ciljni šprint je dobil Merlier pred Bauhausom, Hodegom in Gavirio. Mohorič je bil 14. Foto: EPA

Uvodno etapo (Surhuisterveen‒Dokkum, 169,6 km) pretežno ravninske etapne dirke, ki pa poteka po zahtevnih kolesarskih terenih Belgije, Nizozemske in Luksemburga, je v ponedeljek dobil Tim Merlier (Alpecin Fenix).

Uspešno se je za bonifikacije na vmesnih letečih ciljih ‒ znamenitem zlatem kilometru ‒ boril tudi Matej Mohorič, ki je po prvem dnevu zasedel skupno 4. mesto.

Na drugi etapi - 11,1 dolgem ravninskem kronometru- je bil Mohorič 19. Za najhitrejšim Švicarjem Stefanom Bisseggerjem je zaostal za 40 sekund. Le sekundo pred Mohoričem je bil eden izmed prvih favoritov za končno zmago, Belgijec Remco Evenepoel.

V skupnem seštevku je vodstvo prevzel Bissegger. Mohorič je sedmi z zaostankom 36 sekund.

V sredo kolesarje znova čaka 168 pretežno ravninskih kilometrov, zadnje štiri etape, ki bodo v Belgiji, pa bodo manj po godu ljubiteljem šprintov.

Ker je septembrsko svetovno prvenstvo letos v Flandriji, se je na štartni listi zbrala izjemno močna konkurenca vseh kolesarjev, ki računajo na vidno predstavo na SP-ju.