Matej Mohorič je blestel med mladinci in mlajšimi člani, zdaj pa je stopil na veliko sceno na Vuelti. Foto: EPA
Matej Mohorič
V zadnjih kilometrih zasledovalna trojica ni imela nobenega odgovora. Mohorič je še povečal prednost. Foto: EPA
Mohorič: Ta zmaga veliko večja od tiste v Firencah
Mohorič po uspehu kariere: Verjel sem v zmago

Kolesar ekipe UAE Emirates je bil ves dan v begu. Med 14-člansko ubežno skupino je opravljal veliko dela, odločilni napad pa je sprožil 11 kilometrov pred ciljem, tekmece je presenetil na spustu. Že 20 km pred ciljem je poskusil s prvimi napadi, na katere so imeli tekmeci še odgovor. Na tlakovanem vzponu v Cuenci je bil vseskozi na prvem mestu, na spustu je še dobil družbo trojice, ki pa mu ni mogla slediti na spustu.
Poljanski, Rojas in De Gendt zaostali 16 sekund
Drugo mesto je zasedel Poljak Pawel Poljanski, tretji pa je bil Španec Jose Joaquin Rojas. Četrto mesto je pripadlo Belgijcu Thomasu De Gendtu. Trojica je zaostala 16 sekund.
Načrtoval je napad na spustu
"To je neverjeten uspeh. Kar nekaj časa je že minilo od moje zadnje zmage. Vedno sem trdo delal, a mi do zdaj ni uspelo. Občutki so sijajni. Bil sem v begu na etapi, ko je zmagal Lucenko. Zavedal sem se, da sem odlično pripravljen, saj sem končal na četrtem mestu. Danes smo se zmenili, da bom skušal z napadom, saj sem zelo dober v spustu. Privarčeval sem dovolj moči za zadnje kilometre. Srečen sem, da mi je uspelo," je bil navdušen Mohorič. Nekdanji svetovni prvak med mladinci in mlajšimi člani Mohorič ima med profesionalci dve zmagi, poleg današnje še etapno zmago z lanske dirke Hainan na Kitajskem.

V svojem "Mohorič slogu" ali "žuželki" je sedel na okvir kolesa in poganjal pedala, tveganje pa se mu je obrestovalo. Zasledovalna trojica se je morala sprijazniti, da jo čaka le šprint za drugo mesto, Mohorič pa je 16 sekund pred njimi pokazal na svoje prsi in napisa UAE Team Emirates.

Zaokrožil sanjsko sezono Slovencev na največjih dirkah
Slovenski kolesarji so v letošnji sezoni dobili etapo na vseh treh tritedenskih dirkah. Jan Polanc je slavil na Etni na Dirki po Italiji, Primož Roglič pa je postal junak na Touru na kraljevski etapi v Alpah.

To je druga slovenska etapna zmaga na španski pentlji, prvo je leta 2009 osvojil Borut Božič, ki je bil prvi Slovenec z etapno zmago na eni od treh tritedenskih dirk.

Špilak drugi na najtežji enodnevni dirki v Avstriji
Simon Špilak je na dirki Pro Ötztaler 5500 v Avstriji, po besedah organizatorjev najtežji enodnevni dirki na svetu, osvojil drugo mesto. Zmago na 217,4 kilometra dolgi dirki s 5500 metri višinskih metrov, ki se je končala v Söldnu, je slavil Roman Kreuziger. Čeh iz Orice-Scott in Špilak iz Katjuše sta se sama na čelu dirke znašla dobrih 27 kilometrov od ciljne črte, kilometer kasneje pa se je Čeh oddaljil Slovencu, si nabral pol minute prednosti, ki je ni več zapravil. Špilak je za njim zaostal 43 sekund. Tretji je bil Italijan Giulio Ciccone iz ekipe Bardiani. Drugi Slovenec na dirki Andi Bajc iz ekipe Amplatz-BMC ni bil med najboljšimi.

Dirka Pro Ötztaler 5500 je prvič v koledarju Mednarodne kolesarske zveze in je uvrščena med dirke evropske serije. Začela in končala se je po 217,4 kilometra, kolesarji so vmes morali premagati prelaze Kühtai, Brenner in Jaufen ter Timmelsjoch.