Simon Špilak se je veselil odličnega drugega mesta. Foto: EPA
Simon Špilak
Špilak se je izkazal tudi v vožnji na čas. Foto: EPA
Špilak drugi na dirki po Romandiji

Špilak (Katjuša) je v današnji vožnji na čas v Ženevi zasedel peto mesto, za Martinom je zaostal 41 sekund. Nemec je v zadnjih dveh letih absolutni kralj kronometrskih preizkušenj, svetovni prvak je bil v Köbenhavnu leta 2011 in v Valkenburgu lani. Drugo mesto v kronometru je zasedel Adriano Malori, ki je zaostal 16 sekund, tretji pa je bil Froome z zaostankom 21 sekund.

V skupnem seštevku je Froome za 54 sekund prehitel Špilaka, tretji je bil Portugalec Rui Alberto Faria Da Costa. Britanec, ki je bil lani na Touru drugi, je vse dvome o skupni zmagi razrešil na prejšnjih zahtevnih etapah. 26-letni Špilak je znova dokazal, da mu je Dirka po Romandiji pisana na kožo, saj je pred leti postal skupni zmagovalec.

Brajkovič končal na 23. mestu
Jani Brajkovič
(Astana) je kronometer končal na 60. mestu (+1:59), v skupni razvrstitvi pa na 23. mestu (+4:41). Izkazal se je tudi Luka Mezgec (Argos Shimano), ki je na treh zaporednih etapah zasedel nehvaležno četrto mesto, na sobotni izjemno zahtevni kraljevski preizkušnji med krajema Marly in Les Diablerets pa je odstopil.

...
60. J. BRAJKOVIČ SLO 1:59 Končni vrstni red po 5. etapi: 1. C. FROOME VB 19:03:10 2. S. ŠPILAK SLO +0:54 3. R. DA COSTA POR 1:49 4. T. DANIELSON ZDA 1:54 5. W. KELDERMAN NIZ 2:03 6. J.-C. PERAUD FRA 2:14 7. J. VAN DEN BROECK BEL 2:16 8. R. PORTE AVS 2:31 9. A. VALVERDE ŠPA 2:32 10. M. WYSS ŠVI 2:41