Predvsem Primož Roglič nestrpno čaka na razkritje trase Dirke po Franciji 2020. Ni skrivnost, da naj bi bil Tour naslednje leto v ospredju njegovega zanimanja. Foto: EPA

Kot je običajno, so nekatere informacije že prišle do dobro obveščenih novinarjev. Da se bo dirka zaradi olimpijskih iger začela teden prej (26. junija), seveda ni skrivnost, prav tako ne, da bo "Grand Depart" v Nici, parada šampionov pa 19. julija na Elizejskih poljanah, s čimer bodo imeli kolesarji samo šest dni časa za pripravo na cestno dirko olimpijskih iger v Tokiu.

Po štartu v Nici naj bi že drugi dan dirkanja karavano čakalo nekaj klancev in "izlet" nad 1.600 metrov. Zares se bo začelo drugi teden v Pirenejih. Osma etapa naj bi se po enem izmed virov začela v Cazeresu in kolesarje peljala čez Col de Portet-d'Aspet, Col des Ares, Port de Balès in Col de Peyresourde, cilj etape pa bo v mestu Loudenvielle ob španski meji.

Alpe bodo na vrsti na koncu tritedenskega maratona. 13. etapa bi lahko prinesla cilj na prelazu Pas de Peyrol (1.589 m), ki je najvišji cestni prelaz v Centralnem masivu. Prelaz je bil že desetkrat v trasi Toura, a cilja še ni gostil.

Ključen utegne biti kronometer predzadnji dan dirke, pri čemer se omenja, da bi lahko šlo za gorski kronometer s ciljem na La Planche des Belles Filles, kjer je bil na letošnjem Touru cilj šeste etape.

Po Marku Kumpu je Adria Mobil na hrvaških cestah slavila še drugo etapno zmag, tokrat po zaslugi Dušana Rajovića. Foto: KK Adria Mobil

To je ena mojih zadnjih dirk za Adrio Mobil in vesel sem da se poslavljam z etapno zmago.

Dušan Rajović

Rajović z užitkom do etapne zmage
Dušan Rajović, srbski kolesar v dresu Adrie Mobila, je zmagovalec četrte etape Dirke po Hrvaški. Na 155 kilometrov dolgi preizkušnji med Starigradom in Crikvenico je ugnal Italijana Paola Simiona in Avstralca Heinricha Hausslerja. Med Slovenci je bil najboljši Andi Bajc (Felbermayr - Simplon Wels), ki je bil deseti s štirimi sekundami zaostanka. Bajc je najvišje uvrščeni Slovenec tudi v skupni razvrstitvi, s 16 sekundami zaostanka je šesti, vodi pa Kazahstanec Jevgenij Gidič. V soboto bo na sporedu 142 km dolga etapa med Rabcem in Platakom.

"Danes sem užival na etapi. Bilo je lepo vreme brez vetra in brez stresa. Končnica je bila zahtevna, a sem se z malo sreče izognil vsem pastem. To je ena mojih zadnjih dirk za Adrio Mobil in vesel sem da se poslavljam z etapno zmago," je povedal Rajović.