Jaka Blažič je bil z 10 točkami tretji strelec Barcelone. Foto: EPA

Kraljevi klub je novo leto uspešno začel. Po porazu v obračunu vodilnih moštev Evrolige proti Fenerju se je hitro vrnil v zmagovite tirnice. Po prvem polčasu sta bili moštvi izenačeni, v tretji četrtini pa si je domača zasedba priigrala že dvomestno prednost, ki pa je pred zadnjo četrtino nato znašala sedem točk. Hitro so razliko gostitelji povišali in pet minut pred koncem, ko je znašala že 16, je bil dvoboj odločen.

Pri Realu, ki je zadel 11 trojk in bil ob tem 50-odstotno uspešen, se je z 18 točkami najbolj izkazal Gustavo Ayon. Anthony Randolph je bil med najbolj razpoloženimi domačimi košarkarji, saj je vpisal 11 točk. Američan s slovenskim potnim listom je igral slabih 19 minut. Dobrih pet minut je na parketu prebil Klemen Prepelič, ki je dal en koš. Pri Maccabiju je bil s 23 točkami najbolj razigran Michael Roll.

Gustavo Ayon je ob 18 točkah v statistiko vpisal še devet skokov. Foto: EPA

Omić s klopi spremljal zmago nad nekdanjimi soigralci
V Milanu je v izjemni strelski predstavi domači AX Armani Exchange ugnal Budućnost. Alen Omić je pred dvema dnevoma prestopil k italijanskemu velikanu in že na prvi tekmi se je njegova ekipa pomerila s klubom, kjer je igral nazadnje. Slovenski center sicer še ni dobil priložnosti za igro, v italijanski ekipi sta bila z 20 in 19 točkami najboljša še en nekdanji košarkar Budućnosti Vladimir Micov z 20 in Mindaugas Kuzminskas z 19 točkami, pri gostih pa jih je Goga Bitadze, ki je v vlogi prvega centra podgoriške zasedbe zamenjal Omića, dosegel 23. Gostitelji so iz 30 poskusov zadeli kar 16 trojk.

10 točk Blažiča
Barcelona je dosegla deveto zmago. Na domačem parketu je premagala Darušafako s 97:65, slovenski reprezentant Jaka Blažič, ki je tekmo začel v uvodni postavi, pa je za katalonsko zasedbo dosegel 10 točk, šest skokov in dve podaji v 21 minutah igre.

Obračun dveh največjih grških klubov se je končal z zanesljivim zmagoslavjem Olympiacosa, ki je premagal Panathinaikos z 79:65.