D'Angelo Russell je v prvem polčasu dosegel 17 točk, v 3. četrtini niti ene, a v zadnjem delu je metal iz igre 10/15, od tega je prispeval 16 zaporednih točk Netsov, sočasno pa prebijal in razbijal obrambo Kingsov. Foto: EPA

Mrežice so med tekmo zaostajale za 28 točk, gostujoči trener Kenny Atkinson je besnel, klical odmore, menjal postavo, a ni nič zaleglo, dokler ni vseh vajeti igre prevzel Russell in s pomočjo rezervistov poskrbel za redko videni preobrat.

En promil možnosti za preobrat po ‒25
Po statistiki, ki jo vodi ESPN, se je namreč šele četrtič zgodilo, da je moštvo z zaostankom 25 točk ali več pred zadnjo četrtino, nato prišlo do zmage. Natančni Američani poročajo, da je od vpeljave časovne omejitve napada v sezoni 1954/55, kaj takšnega pred Netsi uspelo le trem ekipam, kar v 3.028 primerih pa je seveda slavila moštvo z na videz nedosegljivo prednostjo.

"Bili smo na koncu, vse skupaj je bilo iz obupa. Malo smo si rekli: Dajmo prihraniti moči nosilcem igre in odigrajmo z drugimi. Moram biti pošten, nikakor nisem pričakoval tega čudovitega preobrata," je bil odkritosrčen trener novinec Atkinson.

Harden vsem nasprotnikom nasul po 30 točk
Houston je v Atlanti suvereno zmagal s 121:105, pri čemer se je znova vse vrtelo okoli najboljšega strelca Lige NBA. James Harden je prispeval 31 točk in je postal prvi košarkar, ki je proti prav vsem 29 nasprotnim moštvom vsaj enkrat v sezoni dosegel po 30 točk ali več.

A Harden je postavil še dva bolj osupljiva mejnika: z novimi 11 meti za tri je v sezoni prišel že do 890 poskusov za tri točke, s čimer je presegel sezonski rekord Stepha Curryja iz sezone 2015-16. Hardnove Rakete do konca rednega dela sicer čaka še 11 tekem in bo lahko rekord še izdatno popravil.

Warriorsi hitro popravili vtis
Bojevniki, branilci naslova prvaka, so po težkem porazu pri San Antoniu v pretekli noči tudi zmagali. Golden State je bil s 117:107 v gosteh boljši od Minnesota. V ospredju je bil Stephen Curry, ki je dosegel 36 točk, Klay Thompson jih je prispeval 28.

Giannis dobil prosto proti Lakersom
Vodilni klub Vzhoda Milwaukee je s 115:101 odpravil za končnico odpisane LA Lakerse, pri čemer pa je bilo na tekmi najzanimivejše to, da sta oba kluba igrala brez svojih največjih zvezdnikov. Grk Giannis Antetokounmpo je počival zaradi poškodovanega gležnja, pri gostih pa zaradi poškodbe dimelj znova ni igral LeBron James.