Nejc Barič je zmajem nasul 22 točk. V ključnih trenutkih je imel vedno pravo rešitev. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani v državnem prvenstvu igrajo s precej spremenjeno postavo. Vseeno so imeli tokrat zelo dobro začetno peterko: Miha Lapornik, Jan Rebec, Erjon Kastrati, Mirza Begić in Marvin Jones.

Ključna je bila druga četrtina, ko so Laščani pobegnili z delnim izidom 13:2. Ob odmoru so imeli enajst točk naskoka (26:37) in v nadaljevanju je niso več zapravili.

Zmaji so bili v drugem polčasu še najbližje v 28. minuti, ko so znižali na 43:46, a so se gostje hitro znova odlepili. Razigrani Barič je odgovoril s trojko in polaganjem. V ključnih trenutkih je bil vedno zbran.

Pri Laščanih sta se izkazala še Cleveland Thomas in Matej Rojc s 14 in 13 točkami, pri domačih pa sta Roko Badžim in Miha Lapornik prispevala po 16 točk. Mirza Begić je 11 točkam dodal še devet skokov. Na svoji prvi tekmi za člansko moštvo Petrola Olimpije je mladi David Kralj na parketu prebil šest minut, dosegel pa je dve točki.

Saša Dončić, Ivica Jurković in Neven Spahija so si ogledali tekmo v Stožicah. Foto: www.alesfevzer.com

Nikitović: Laščani so odigrali nad vsemi pričakovanji
Zmaje je tokrat vodil Saša Nikitović, saj je Žiga Mravljak v soboto postal oče. "Za nami je nova tekma, na kateri smo prikazali slabo predstavo. Veliko vlogo je imelo zagotovo dejstvo, da so igralci, ki so na parket stopili proti Zlatorogu, prvič v tej sezoni zaigrali skupaj. Tekmo smo odigrali brez dveh organizatorjev igre, zato so na parket stopili košarkarji, ki so bili na voljo, in na igrišču preživeli veliko minut. Obračun z Zlatorogom je bil za nas zelo pomemben, Laščani pa so odigrali zelo dobro tekmo, nad vsemi pričakovanji. V obračun so vstopili pogumno, mi pa nismo našli odgovora na agresivno igro. Na vsak naš poskus približanja so našli odgovor. Mesto v Ligi Nova KBM za prvaka bomo morali iskati na četrtkovi tekmi z Ilirijo," je pojasnil Nikitović.

Thomas: Stožice moja najljubša dvorana
Precej bolj zadovoljen je bil seveda trener Zlatoroga Chris Thomas: "Arena Stožice je moja najljubša dvorana na svetu. V svoji karieri sem imel precejšnjo srečo. Bil sem del strokovnega štaba na kar nekaj pomembnih tekmah v Boston Gardnu, Staples Centru, tudi Oracle Arena je vedno zelo glasna, a Stožice imajo tisti poseben čar. Pohvaliti moram Nejca Bariča, ki je preprosto na višji ravni, kot vsi drugi košarkarji. Uživam v času, ko ga lahko treniram, saj se zavedam, da se ta čas izteka. Igrali smo dobro in pametno ter napravili vse potrebno, da smo zmagali."

V sredo ob 18.30 bo Petrol Olimpija v Stožicah odigrala še zadnjo tekmo te sezone v Ligi prvakov. Zmaje čaka obračun z Bešiktašem.