Rezervist Gordon Hayward je bil nerešljiva uganka za obrambo Golden Stata, ki ji je v 28 minutah igre natresel 30 točk. Foto: Reuters

28-letni krilni košarkar Gordon Hayward, ki je tekmo začel na klopi, je bil s 30 točkami prvi junak Celticsov, pri katerih je prvi zvezdnik Kyrie Irving prispeval 19 točk in 11 podaj. Gostje so hitro pobegnili Warriorsom, ki so zgrešili uvodne štiri mete, Boston pa je to izkoristil za vodstvo z 11:0.

Ob visokem zaostanku so živci popustili DeMarcusu Cousinsu, ki je grobo podrl Arona Baynesa, nato pa se je začelo prerivanje. Foto: Reuters

Bojevniki se kljub trudu prvega zvezdnika Stepha Curryja (23 točk) nikakor niso mogli vrniti v igro, zaostanek pa se je samo še povečeval. Frustracije so bile vidne: DeMarcus Cousins in Terry Rozier sta si 9 minut pred koncem prislužila dvojno tehnično napako, Kevin Durant kljub 18 točkam ni bil pravi.

Kerr zahteva jezo, strast, s čimer se Durant ne strinja
"Vse od začetka nismo bili tekmovalno pravi. Po treh minutah je bilo 0:11. Delovalo mi je kot, da trimčkamo po parketu. Ne moreš igrati košarke z rekreativnim tekom, moraš šprintati. Moraš biti odrezav, nenehno v pogonu. In prav nič od tega nismo pokazali. Bili je sramotno,"
je bil po najhujšem porazu v vlogi glavnega trenerja Warriorsov razočaran Steve Kerr.

"Nismo pokazali truda in dela, ki je potrebno, da zmagaš NBA-tekmo. Vse se začne s strastjo, jezo in predanostjo igri," je bil samokritičen Kerr. Kot igralec petkratni prvak NBA-ja vodi Golden State vse od poletja 2014 in je popeljal kljub iz Oaklanda v severni Kaliforniji do treh naslovov prvaka (2015, 2017 in 2018).

Steve Kerr je v vseh štirih sezonah kot glavni trener popeljal Warriorse v finale, a v zadnjih tednih so branilci naslova in nesporni prvi favoriti za novo slavje pokazali nenavadno veliko slabosti. Foto: Reuters

A s trenerjevimi besedami se ni strinjal Kevin Durant: "Mislil sem, da igramo iz veselja. Zdaj pa iz jeze? S tem se ne strinjam. Mislim, da preprosto moramo biti boljši prav vsi, od prvega do zadnjega, od trenerjev in vseh igralcev." Golden State je zdaj izgubil 5 od zadnjih 8 tekem, a še vedno vodi na Zahodu.

Harden spet zadeval, ko je bilo potrebno
V Torontu Raptorsi in Rocketsi niso razočarali. Houston je sredi 2. četrtine vodil že za 22 točk, a so se Kanadčani vrnili in celo povedli. Nato se je v zadnji četrtini kar pričakovano strgalo najboljšemu strelcu lige Jamesu Hardnu, ki je takrat dosegel 19 od skupno 35 točk.

"Res je, nisem bil natančen pri metu, vendar pa sem vedel, da moral nadaljevati. Na koncu je šlo za moštveni dosežek. Moramo zmagovati, nadaljevati z dobrimi igrami, ostati zdravi," je po tekmi dejal bradati Harden.

Prvi strelec LIge NBA Harden je v Torontu dolgo grešil, a je ostal zvest svojim nenehnim poskusom, kar se je spet obrestovalo v zadnji četrtini. Rakete so medtem prišle že do 3. mesta Zahoda. Foto: Reuters

Towns in Conley prek 40 točk
Odličen večer je za Karl-Antonyjem Townsom, ki je za zmago Minnesote proti Oklahoma Cityju (131:120) prispeval 41 točk in 14 skokov. Towns je dobil strelski dvoboj s prvim zvezdnikom Oklahome Russellom Westbrookom, ki se je zaustavil pri 38 točkah in 13 skokih. Izkazal se je tudi Mike Conley, ki je bil s 40 točkami prvi junak Memphis Grizzlies za zmago s 120:111 proti gostujočemu Portlandu. Hrvat Bojan Bogdanović s 27 točkami in Darren Collison z 22 pa sta bila najbolj zaslužna, da je Indiana Pacers v obračunu s Chicagom zmago obdržala doma 105:96.