Jayson Tatum je za Boston dosegel 18 točk. Celticsi so prvič po osmih letih, ko so v 1. krogu
Jayson Tatum je za Boston dosegel 18 točk. Celticsi so prvič po osmih letih, ko so v 1. krogu "pometli" z New York Knicksi, serijo v končnici dobili s 4:0. Foto: Reuters

Toronto je bil prav tako v gosteh boljši od Orlanda s 107:85 in povedel s 3:1. Enako velja za Golden State in Portland na Zahodu. Warriorsi so s 113:105 porazili LA Clipperse, Blazersi pa s 111:98 Oklahomo City.

Ključ do zmage trojki Morrisa in Haywarda
V Indianapolisu je bil v zadnji četrtini izid štirikrat izenačen, zadnjič pri 82:82, potem pa Celticsi niso več zaostajali. Marcus Morris je s trojko poskrbel za vodstvo s 87:83, sledila pa je še trojka najboljšega strelca Bostona Gordona Haywarda (20) za prednost sedmih točk (90:83) slabe štiri minute in pol pred koncem tekme. Gostitelji nato niso več uspeli priti bližje kot na -4.

Boston zdaj najbrž čaka dvoboj proti Milwaukeeju, ki proti Detroitu vodi s 3:0 v zmagah. Indiana je tretjič zapored izpadla v 1. krogu končnice, v prejšnjih dveh sezonah jo je ustavil Cleveland.

Toronto največ vodil za 25 točk
V Orlandu je Kawhi Leonard za Raptorse dosegel 34 točk, od tega 12 v tretji četrtini, v kateri so gosti povedli za 19 točk. Čeprav so nato domači še uspeli priti na -10, so v zadnji četrtini košarkarji iz Toronta prednost še povišali, največ je znašala 25 točk.

Warriorsi pobegnili na začetku zadnje četrtine
Najzaslužnejši za še drugo zmago Golden Stata v Los Angelesu je bil s 33 točkami Kevin Durant. Klay Thompson je 27 od svojih 32 točk v statistiko vpisal že v prvem polčasu. Stephen Curry je s slabim metom (3/14, za tri 1/9) zbral 12 točk, 10 skokov in 7 podaj. Warriorsi so si po zaostanku s 77:82 odločilno prednost priigrali na začetku zadnje četrtine, ko so ušli na 100:91. Clippersi v nadaljevanju razlike niso več znižali na manj kot šest točk.

Portland preobrnil potek z delnim izidom 16:0
Portland je v končnici prvič po osmih porazih slavil v gosteh. C. J. McCollum je dosegel 27 točk, Damian Lillard jih je dodal 24. Potem ko je zgrešil prvih šest metov in v prvem polčasu prispeval samo pet točk, je Lillard v tretji četrtini s 15 točkami odločilno pripomogel k visoki prednosti gostov (79:60) in zanesljivi zmagi nad Oklahomo, pri kateri je znova razočaral Russell Westbrook. Iz igre je metal 5/21 in končal tekmo pri 14 točkah.

Paul George je bil z 32 točkami najboljši strelec tekme, a je šel zaradi tretje osebne napake že zgodaj na klop, Portland pa je ob koncu druge in na začetku tretje četrtine z delnim izidom 16:0 naredil preobrat.

Vzhod, 1. krog:
Indiana (5) - BOSTON (4) 0:4
106:110 (23:21, 26:26, 23:26, 34:37)
Bogdanović 22, Evans 21, Collison 19, Sabonis 14; Hayward 20 (3/3 za tri), Morris in Tatum po 18, Irving in Horford (12 skokov) po 14.

ORLANDO (7) - TORONTO (2) 1:3
85:107 (26:28, 16:30, 28:24, 15:25)
Gordon 25 (10/17 iz igre), Fournier 19, Vučević 11; Leonard 34 (12/20 iz igre), Powell in Siakam po 16, Ibaka 13.

105:113 (22:32, 32:30, 30:25, 31:26)
Gilgeous Alexander 25, Gallinari 16, Williams in Beverley (10 skokov) po 12; Durant 33 (12/21 iz igre), Thompson 32 (12/20 iz igre, 6/9 za tri), Curry 12 (1/9 za tri), 10 skokov in 7 podaj.

OKLAHOMA CITY (6) - PORTLAND (3) 1:3
98:111 (24:26, 22:24, 22:29, 30:32)
George 32 in 10 skokov, Schröder 17, Westbrook 14 (5/21 iz igre), 9 skokov in 7 podaj; McCollum 27 (5/9 za tri), Lillard 24, Aminu 19 in 9 skokov.

Ponedeljek:
UTAH (5) - HOUSTON (4) 0:3

Torek:
DENVER (2) - SAN ANTONIO (7) 2:2

V odebeljenem tisku so izidi v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.