Jaka Blažič je prejšnji teden v Hamburgu dosegel 24 točk, tokrat pa je zbral še štiri točke več. Foto: www.alesfevzer.com

Na uvodu tekme je bil dobro razpoložen Jaka Blažič, ki je v petih minutah dosegel sedem točk za vodstvo z 11:3. Londončani so se nato približali na 15:13, izid prve četrtine 20:13 pa je s trojko postavil Aleksander Šaškov.

V drugi četrtini je Karlo Matković s svojo deseto točko ohranil prednost Olimpije na +7 (26:19), po trojki Gregorja Glasa pa je bilo 31:25. V zadnjih petih minutah prvega polčasa pa so zmaji dosegli le še dve točki, kar so gostje izkoristili in prešli v vodstvo. Ob odmoru je na semaforju pisalo 33:35.

Gostitelji so zelo slabo metali iz igre, za dve točki 8/21 (38 odstotkov), za tri pa 2/14 (14 odstotkov). Veliko je bilo napak, v statistiko so vpisali tudi sedem izgubljenih žog. Najboljši strelec v prvem polčasu je bil Matković z 12 točkami.

Zoran Dragić je v dobrih 11 minutah prispeval dve točki s prostih metov, iz igre pa je oba meta zgrešil. Foto: www.alesfevzer.com
Črna pika v črni evropski sezoni Ljubljančanov

Pet trojk Blažiča v tretji četrtini

Drugi polčas je Olimpija dobro odprla, znova je blestel Blažič in s štirimi trojkami poskrbel za vodstvo z 51:44, tri minute pred koncem tretje četrtine pa je z novim uspešnim metom izza črte prvič na tekmi povišal prednost na +10 (59:49). Do tedaj je zbral že 23 točk.

Sledil pa je nerazumljiv padec v igri zeleno-belih in dve minuti pozneje je bil izid znova poravnan (59:59). S košem njihovega najboljšega strelca Matthewa Morgana v zadnji sekundi so Londončani pred zadnjimi desetimi minutami celo vodili (62:63).

V odločilni četrtini je bil izid ves čas tesen, zadnjič pa izenačen dve minuti in pol pred koncem pri 79:79. Toda sledil je delni izid 0:9 za vodstvo Londona z 79:88, ko je bilo do konca še 49 sekund. David Nwaba je k temu prispeval pet točk, tudi trojko.

Uspešna meta za tri Justina Cobbsa in Blažiča (skupaj je dosegel 28 točk; trojke 6/11) sta le ublažila Olimpijin poraz pred 2317 gledalci v Stožicah.

Gostje so skoraj ves drugi polčas odigrali brez srbskega trenerja Petra Božića, saj mu je sodniška trojka zaradi glasnega protesta in neprimernega obnašanja dosodila dve tehnični napaki, zato je moral oditi s klopi.

Hrvaški center Karlo Matković je zadnjič igral pred domačimi gledalci, kmalu se bo preselil v Ligo NBA k razvojni ekipi New Orleansa. Dres Olimpije bo zadnjič oblekel v soboto na gostovanju pri Borcu v Čačku. Foto: www.alesfevzer.com

Prihodnji teden še v Pariz

Ljubljančani so prejšnjo sredo dosegli prvo zmago v tem tekmovanju, ko so v Hamburgu s 114:83 premagali predzadnji Towers Hamburg. Predtem so imeli 15 zaporednih porazov.

Prihodnjo sredo bo Olimpija v zadnjem krogu gostovala pri Parisu, ki je v Evropskem pokalu klonil samo enkrat.