Košarkarice Cinkarne Celja in Triglava so se v nedeljo pomerile v finalu pokala, gladko so ga osvojile Celjanke. Foto: www.alesfevzer.com

Uvodna tekma finala bo 30. aprila v Celju, druga v Kranju je na sporedu 2. maja, tretja 4. maja, naslednji morebitni pa sta predvideni za 6. in 8. maja.

Celjanke so v polfinalu v dveh tekmah odpravile Tosamo Ledito.

Kranjčanke so danes v odločilni tretji tekmi ugnale Ježico (65:60).

Sorodna novica Celjske košarkarice gladko do 15. pokalnega naslova

Napeta tretja tekma
Kljub pomembnosti tekme so bile Kranjčanke napadalno razpoložene v prvi četrtini in si ustvarile šest točk prednosti. A Ljubljančanke, ki so v drugi tekmi polfinalne serije suvereno zmagale in prišle v Kranj zelo optimistično razpoložene, se niso predale. V naslednjih dveh četrtinah so domači ekipi prepustile le 22 točk.

V zadnji četrtini so domačinke spet zaigrale bolj zbrano in odločno. Naveza Vrečer-Kramžar-Abramovič je vzela stvari v svoje roke in s pomembnimi prostimi meti Mance Vrečer, dvema trojkama Gale Kramžar ter z nepopustljivo obrambo Rebeke Abramovič preobrnila rezultat in se zasluženo veselila uvrstitve v finale državnega prvenstva. Gorenjke so dobile skok (39-27), za tri točke pa so metale zelo dobrih 41%.

Za igralke iz Kranja je Manca Vrečer dosegla dvojnega dvojčka (24 točk, 10 skokov), Gala Kramžar in Rebeka Abramovič sta dodali po 13 točk. Pri Ježici je dobro odigrala Ema Lapajne, ki je dosegla 17 točk in osem skokov, sledili sta ji Nikolina Delić in Sara Meden s 15.