Ljubljančani so doživeli šesti poraz na zadnjih sedmih tekmah, tako da štiri kroge pred koncem rednega dela ostajajo v nevarnih vodah, ki vodijo v Ligo ABA 2 oziroma v kvalifikacije za obstanek.

Rdeče-beli so prvi poraz po 16 zaporednih zmagah doživeli šele preteklo soboto, porazila jih je Cedevita (84:68), v novem krogu pa so se vrnili na zmagovite tirnice in zanesljivo premagali Ljubljančane. Foto: Liga ABA/Crvena zvezda mts

Ljubljančani so to sezono še tretjič morali priznati premoč Beograjčanom - rdeče-beli so zmaje premagali v četrtfinalu Superpokala Lige ABA, nato pa še v sedmem krogu omenjene lige.

Ljubljančani so v Beogradu nastopili brez Domna Lorbka, ki si je na zadnjem treningu ob padcu lažje poškodoval zapestje, prvič pa je zaigral srbski organizator igre Nenad Miljenović (na fotografiji), ki je z ljubljanskim klubom ta teden podpisal pogodbo za pet tekem v Ligi ABA. Foto: Liga ABA/Crvena zvezda mts

Zvezda tekmo odločila že v 1. polčasu
Zvezda je povedla s 7:2, prednost petih točk pa je imela tudi po 1. četrtini (24:19). Drugo četrtino je Zvezda odprla z delnim izidom 14:2, v kratkem času so tako povedli z dvomestno prednostjo (38:21), na odmor pa so odšli s +20 (49:29).

Razlike zmajem kljub boljši igri v tretji četrtini ni uspelo izničiti, gostitelji so tako hiteli novi zmagi naproti. Vodstvo so v zadnji četrtini le še višali, na koncu pa so zmagali s kar 28 točkami prednosti.

Zvezda je bila boljša v vseh elementih igre, najbolj pa izstopa podatek o skokih - Zvezda je ujela 42 odbitih žog, Olimpija pa le 26.

Do dvomestnih številk sta pri Petrolu Olimpiji prišla le Miha Lapornik (14 točk) in Jan Špan (13 točk).

Olimpijo čaka hud boj
Petrol Olimpija bo v zadnjih štirih tekmah gostila Igokeo in Cedevito ter gostovala pri FMP-ju in Krki. Zadnje mesto po rednem delu pomeni izpad v drugoligaško jadransko druščino, predzadnje pa pelje v kvalifikacije z drugouvrščeno ekipo Lige ABA 2, ki se igrajo na dve zmagi in v katerih ima prednost domače dvorane ekipa iz Lige ABA.

Saša Nikitović, trener Petrola Olimpije: "Crvena zvezda mts je bila boljši tekmec. Po nekaj zaporednih porazih so pokazali svoj pravi obraz in dokazali, zakaj so vodilno moštvo Lige ABA. Mi smo v prvem polčasu zaigrali s preveč spoštovanja do naših tekmecev in brez prave energije. Po glavnem odmoru je bilo težko nadoknaditi 20 točk zaostanka. Potovanja in dvoboji v treh različnih tekmovanjih terjajo svoj davek. Za nami je peklenski mesec, upamo pa, da bomo s treningi dvignili raven svoje igre in se dokopali do desetega mesta na lestvici, ki prinaša obstanek v Ligi ABA."