Denver je prekinil serijo sedmih domačih porazov v končnicah proti San Antoniu. Foto: Reuters

V rednem delu sezone je bil Denver najmanj gostoljubno mesto Lige NBA, saj so Nuggetsi dobili kar 34 od 41 domačih tekem. Po uvodnem uspehu San Antonia je Denverčanom slabo kazalo tudi na drugi tekmi, sredi 3. četrtine je bilo 59:78 za goste iz Teksasa. A sledila je strelska eksplozija, ki jo pooseblja predstava Jamala Murrayja. 22-letni branilec je namreč zgrešil prvih osem metov iz igre, na koncu pa končal s 24 točkami, od katerih jih je kar 21 natresel v zadnjih četrtini.

"Niti enkrat nisem pomislil, da bi ga potegnil ven iz peterke na igrišču," je po tekmi zatrjeval trener Nuggetsov Michael Malone. Na drugi strani je od jeze pihal legendarni trener Spursov Gregg Popovich: "Prejeli smo 38 točk v zadnji četrtini. Konec zgodbe." Dejansko so Zlata zrna v zadnjih 12 minutah Ostrogam nasule 39 točk.

Toronto vrnil udarec Orlandu
Portland je kot prvi v končnici povedel z 2:0. Trail Blazersi so drugič zapored premagali Oklahomo City, junak večera je bil CJ McCollum, ki je s 33 točkami, osmimi skoki in petimi podajami popeljal gostitelje do zmage s 114:94.

Na edini tekmi Vzhoda je Toronto po uvodnem porazu tokrat suvereno odpravil Orlando s 111:82, pri čemer so Kanadčani vodili od začetka do konca tekme. Prvi zvezdnik Raptorsov Kawhi Leonard je dosegel 37 točk, Kyle Lowry jih je k zmagi dodal 22.