Derbi kroga ni upravičil tega naziva in je bil tako hitro odločen.

Domžalčani so namreč izredno slabo začeli, Koprčani so povedli z 10:0, potem že s 24:4 in že po prvih desetih minutah je bilo jasno, da se bodo Domžalčani zelo težko vrnili.

Nadaljevanje je bilo sicer precej bolj izenačeno, a so si lahko gostitelji privoščili le branjenje lepe zaloge iz uvodnih minut. Gostje so dobili drugi del za sedem točk, toda prednost Koprčanov je bila še vedno velikih 16.

V drugem polčasu so slovenski prvaki znali pripeljati tekmo do zanesljive zmage, gostom niso dovolili, da bi se preveč približali, vseskozi se je prednost gibala med +15 in +20, piko na i pa je v zadnji sekundi postavil Ervin Haskič.

Pri tigrih je Ivan Marinković dosegel 19 točk, pri gostih je 19 točk vknjižil Jure Pelko.