Dirk Nowitzki in Dwyane Wade sta si po koncu tekme izmenjala dresa. Oba sta največji ikoni svojih klubov vseh časov.
Dirk Nowitzki in Dwyane Wade sta si po koncu tekme izmenjala dresa. Oba sta največji ikoni svojih klubov vseh časov. "Flash" je poskrbel za prvi naslov Vročice leta 2006, pet let zatem pa je Nemcu to uspelo v Dallasu. Foto: Reuters

19-letni Ljubljančan tokrat ni bil v glavni vlogi. V 33 minutah je zgrešil 12 metov iz igre (5/17, 3/9 za tri) in tudi izgubil šest žog. Najzaslužnejši za zmago Vročice je bil 37-letni Dwyane Wade, ki je spomnil na najboljše čase, ko je junija 2006 potopil Dallas v finalu Lige NBA. Na zadnji tekmi v American Airlines Centru je dosegel 22 točk v 22 minutah in bil najboljši igralec tekme. Miami je s 26. zmago ujel Detroit na osmem mestu na Vzhodu.

Dallas in Miami sta se srečala v finalu leta 2006, ko so Mavericksi zapravili vodstvo z 2:0 v zmagah in izgubili z 2:4. Wade je bil MVP finala. Leta 2011 se je Dallasu uspelo oddolžiti Miamiju za grenek poraz. Nowitzki je blestel v finalni seriji, ki so jo Mavsi dobili s 4:2 v zmagah.

Oba zvezdnika sta si po koncu tekme ob velikem navdušenju navijačev izmenjala dresa. Zdaj bosta odpotovala v Charlotte, kjer bosta v nedeljo kot povabljenca komisarja lige Adama Silverja nastopila na tekmi All Star.

Dončić in Wade blestela v uvodni četrtini
Gostje so precej bolje začeli srečanje. Z delnim izidom 9:0 so si priigrali osem točk naskoka sredi prve četrtine (5:13). Dončić je odgovoril s sedmimi zaporednimi točkami. Najprej je bil natančen po prodoru po desni strani, v naslednjem napadu je zadel trojko in nato s polaganjem znižal na 14:15. Wade je takoj po vstopu v igro poživil igro Miamija, s sedmimi točkami je poskrbel za vodstvo Vročice po 12 minutah (25:29).

James Johnson in soigralci so še posebej pozorno pokrivali Dončića, ki ni imel strelskega večera. Foto: AP

Po prvem polčasu kazalo na trojni dvojček
Sredi druge četrtine je James Johnson zadel izza črte in prednost gostov je narasla na devet točk (34:43). V naslednjih treh minutah Miami ni dosegel niti točke in Dallas je z delnim izidom 15:0 prišel do preobrata. Tim Hardaway je zadel dve trojki za vodstvo z 49:43.

Dve minuti pred odmorom je Dončić zadel trojko po koraku nazaj, ko se je žoga odbila od table in šla skozi obroč. Po izgubljeni žogi gostov je podal do Maxija Kleberja, ki je prav tako zadel za tri točke. Najboljši slovenski športnik preteklega leta je 45 sekund pred odmorom zadel še z devetih metrov za 58:52. Zadnjih pet točk v prvem delu je dosegel Wade in Dallas je imel le še točko prednosti (58:57). Dončić je napovedal četrti trojni dvojček v sezoni (14 točk, 7 podaj in 6 skokov).

Miami do odločilne prednosti v tretji četrtini
Sredi tretje četrtine Dallas štiri minute ni dosegel točke. Miami je z delnim izidom 14:0 prevzel nadzor nad srečanjem (64:77). Josh Richardson je nanizal sedem točk. Dončić je dvakrat podal do Nowitzkega, ki je zadel dve trojki ob koncu tretje četrtine, a Dallas je bil v velikem zaostanku po 36 minutah (74:89).

Dirk mi je po koncu tekme rekel, da še vedno izgledam odlično na parketu. Odgovoril sem mu, da imam take večere, vmes pa se večkrat sprašujem, če ima še kakšen smisel nadaljevati. To je bil eden tistih posebnih večerov v sezoni.

Dwyane Wade

Lov na deseto podajo neuspešen
Bam Adebayo je devet minut pred koncem poskrbel za najvišjo prednost Vročice na tekmi (76:97). Trener Rick Carlisle je vzel še zadnjo minuto odmora in na parket poslal rezerviste, ki so znižali na 91:103. Pet minut pred zadnjim piskom sirene se je vrnil Dončić, ki je potreboval le še eno podajo za trojni dvojček. V končnici so gostitelji delovali razglašeno, niso se več približali in Miami je zlahka pripeljal tekmo do konca. V dvorani je bilo tudi zelo veliko navijačev Vročice, ki so v zadnjih minutah glasno vzklikali, da želijo Wada nazaj na parketu, vendar se trener Erik Spoelstra ob visoki prednosti ni odločil za potezo, ki bi razveselila večino gledalcev.

Jokić odločil tri desetinke pred koncem
Dallas bo naslednjo tekmo igral 22. februarja, ko bo gostil Denver, Nuggetsi so premagali Sacramento s 120:118. Odločil je Nikola Jokić, ki je v zadnjem napadu tekme v Pepsi Centru krenil v prodor, zgrešil prvi met, nato pa tri desetinke pred piskom sirene potisnil žogo skozi obroč. Z 20 točkami, 18 skoki in 11 podajami se je veselil 28. trojnega dvojčka kariere.

Seth Curry je bil tokrat precej bolj nasmejan od slavnega brata Stepha. Foto: Reuters

Prvaki popolnoma popustili v zadnji četrtini v Portlandu
Portland je z izjemno obrambo v zadnji četrtini odpravil Golden State s 129:107. Prvakom se je zelo poznalo, da so imeli v torek težko tekmo proti Utahu, center DeMarcus Cousins pa je tokrat počival. Zadnjih 12 minut so Blazersi dobili kar s 35:12. Kevin Durant in Stephen Curry sta dosegla po 32 točk, nihče drug izmed Bojevnikov pa ni bil dvoštevilčen.

Portland se je pred tekmo okrepil s centrom Enesom Kanterjem, ki je bil odpuščen v New Yorku.

Antetokounmpo s trojnim dvojčkom zrežiral preobrat
Giannis Antetokounmpo je s trojnim dvojčkom zrežiral zmago Milwaukeeja v Bankers Life Fieldhousu (97:106). Indiana je povedla s 86:76 na začetku zadnje četrtine, potem pa so Bucksi zaključili srečanje z delnim izidom 30:11. Grk je bil neustavljiv, prispeval je 33 točk, 19 skokov in 11 podaj. Najboljša ekipa v Ligi NBA ima že 43 zmag.

Sredine tekme:
DALLAS - MIAMI 101:112
Hardaway 20 (7/15 iz igre), Dončić 18 (5/17 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 5/7), 12 skokov in 9 podaj, Nowitzki 12 (5/14 iz igre, 2/10 za tri), Kleber 11, Harris 9, Powell, Brunson in Broekhoff po 6, Finney Smith 5, Jackson 4, Lee in Mejri po 2; Wade 22 (9/14 iz igre, 1/3 za tri) v 22 minutah, Waiters 20, Richardson 14, J. Johnson 12, Winslow 11 in 11 skokov, Olynyk in Adebayo po 10, McGruder 7, Whiteside 6 in 8 skokov.

CLEVELAND - BROOKLYN *** 139:148
Clarkson 42 (16/34 iz igre, 7/17 za tri), 8 skokov in 5 podaj v 48 minutah, Sexton 24, Chriss 23; Russell 36 (13/30 iz igre), 8 podaj in 7 skokov v 43 minutah, Harris 25 (4/5 za tri), Carroll 18.