53-letni Aleksandar Đorđević je lani po SP-ju zapustil krmilo srbske košarkarske reprezentance, od danes pa ni več trener Virtusa Bologne. Foto: EPA

Usoden je bil domači poraz proti Sassariju (78:83; zadnja četrtina 12:27) v italijanskem prvenstvu. Marco Belinelli, ki je po 13 letih prišel iz Lige NBA in je konec novembra podpisal triletno pogodbo z Virtusom, ni igral. Đorđevič je bil izključen v prvi četrtini.

Virtus ima po devetih tekmah razmerje zmag in porazov 5-4 in je na tretjem mestu lestvice. Za ekipo, v kateri je tudi Đorđevićev rojak Miloš Teodosić, je to premalo. Vodi Armani Milano s popolnim izkupičkom 10-0.

Đorđević, ki je imel izjemno igralsko kariero (leta 1998 je bil z Jugoslavijo svetovni prvak), je maja 2019 Virtus popeljal na vrh Fibine Lige prvakov. V letošnji sezoni Evropskega pokala je Virtus dobil vseh sedem tekem.

Od Virtusa Bologne se poslavljata tudi pomočnik Goran Bjedov in kondicijski trener Mladen Mihajlović.