Goran Dragić je prikazal najboljšo predstavo v tem mesecu. Foto: Reuters

Miami z izkupičkom 33:36 zaseda zadnje, osmo mesto, ki še vodi v končnico. Pred Charlottom na desetem mestu ima 13 tekem pred koncem dve zmagi prednosti.

Dragić je v igro spet prišel s klopi. V 28 minutah je iz igre metal 7/11, od tega 4/6 za tri točke. Vknjižil je še 4 podaje in 2 skoka.

Ostrostrelec Lou Williams je bil junak večera v Staples Centru. Foto: Reuters

Poleg Dragića je bil junak še en rezervist Dwyane Wade, ki je tekmo končal s 17 točkami. Odhajajoči zvezdnik je bil v ospredju pozornosti v zadnji četrtini, ki jo je Miami dobil z 32:15. Wade je bil pred tekmo vprašljiv zaradi bolečin v kolku, a je stisnil zobe in navdušil navijače s svojo bojevitostjo, blokado in trojko, s katero je Miami pobegnil na +13.

168 doseženih točk je najnižja številka v tej sezoni. Prejšnja rekorderja sta bila Orlando in Chicago, ki sta jih skupaj dosegla 170. Miami je iz igre metal 33-odstotno, Charlotte 35-odstotno. Izza črte sta obe moštvi skupno metali 7/35 oziroma 20-odstotno.

Giannis Antetokounmpo je bil znova neustavljiv. Grk je poleg Jamesa Hardna glavni kandidat za MVP-ja rednega dela sezone. Foto: Reuters

52 točk Antetokounmpa ni bilo dovolj
Giannis Antetokounmpo je dosegel rekord kariere z 52 točkami, a precej bolj nasmejan je bil Joel Embiid, ki je prispeval 40 točk in 15 skokov. Na nedeljski poslastici Lige NBA je vodilni Milwaukee izgubil proti Philadelphii s 125:130. To je bil šele šesti poraz Bucksov na domačem parketu.

"Milwaukee je najboljša ekipa v Ligi NBA v tej sezoni. Igrajo v naši konferenci in mesec pred začetkom končnice smo morali poslati sporočilo. To tekmo smo preprosto morali dobiti," je poudaril Embiid.

Eden izmed nosilcev igre Milwaukeeja Malcolm Brogdon bo počival vsaj šest tednov zaradi poškodbe desnega stopala.

Mario Hezonja je z blokado zaustavil LeBrona Jamesa ob pisku sirene in tako poskrbel za novo neslavno poglavje v prvi sezoni zvezdnika v dresu Lakersov. Lani so Jezerniki brez Jamesa dobili 35 tekem, letos imajo 31 zmag in šesto sezono zapored ne bodo igrali v končnici. Foto: Reuters

Williams prehitel sireno v Staples Centru
LA Clippersi so vse bližje končnici. V Staples Centru so premagali Brooklyn s 119:116. Lou Williams je zadel izjemno trojko z osmih metrov ob pisku sirene. Izbranci Doca Riversa so minuto in dve sekundi pred koncem povedli s 116:106, nato pa so Netsi z delnim izidom 10:0 izenačili.

Montrezl Harrell je zgrešil dva prosta meta, nato pa gostitelji po trojki D'Angela Russella niso uspeli spraviti žoge v igro v petih sekundah. DeMarre Carroll je s polaganjem in dodatnim prostim metom znižal na 116:114. Po zgrešeni trojki Patricka Beverleyja je Jarrett Jack izenačil 5,3 sekund pred koncem. Po minuti odmora je Lou Williams zagotovil Clippersom 41. zmago ob pisku sirene.

Hezonja blokiral Jamesa za zmago Knicksov
Na uvodni nedeljski tekmi so LA Lakersi tri minute in pol pred koncem v Madison Square Gardnu povedli s 122:111, Knicksi pa so končali srečanje z delnim izidom 13:1. Mario Hezonja je blokiral LeBrona Jamesa v zadnjem napadu. Zvezdnik Lakersov je prispeval 33 točk, v zadnji četrtini pa je bil razglašen (4/15 iz igre). Jezerniki so doživeli že 39. poraz in 10. aprila bo James končal porazno sezono.

Nedeljske tekme:
MIAMI
- CHARLOTTE 93:75
Dragić 19 (met 7/11; za tri 4/6), 4 podaje in 2 skoka v 28 minutah, Wade 17, Adebayo 16; Lamb 21, Kaminsky 13.

NEW YORK - LA LAKERS 124:123
Mudiay 28, Dotson 24, Knox 19, Jordan 15 in 17 skokov; James 33 (11/26 iz igre), 8 podaj in 6 skokov, Kuzma 18, Bullock 14.

MILWAUKEE - PHILADELPHIA 125:130
Antetokounmpo 52 (15/26 iz igre), 16 skokov in 7 podaj, Middleton 19, Lopez 14; Embiid 40 (15/31 iz igre), 15 skokov in 6 podaj, Butler 27, Redick 19 (4/4 za tri).

DETROIT - TORONTO 110:107
Griffin 25 (4/8 za tri), Jackson 20, Drummond 15 in 17 skokov; Leonard 33 (11/21 iz igre, 5/8 za tri), VanVleet 17 (4/5 za tri), Siakam in Green (4/8 za tri) po 14.

ORLANDO - ATLANTA 101:91
Vučević 27 in 20 skokov, Gordon 22; Young 20, Len 13.

SACRAMENTO - CHICAGO 129:102
Bagley 21, Fox 17, Giles in Hield po 16; LaVine 18, Markkanen in Harrison po 11.

HOUSTON - MINNESOTA 117:102
Paul 25 (6/7 za tri), 10 podaj in 7 skokov, Harden (8/24 iz igre) in Capela (8/11 iz igre) po 20; Towns 22 in 10 skokov, Okogie 21, Gibson 15 in 10 skokov.

LA CLIPPERS - BROOKLYN 119:116
Williams 25 (2/6 za tri), Gallinari (11 skokov) in Harrell (10 skokov) po 20; Russell 32 (6/12 za tri) in 10 podaj, Carroll 22.