V uvodnem prvenstvenem krogu so Novomeščani za kar 50 točk odpihnili Laščane, tokrat so imeli precej več dela. Po relativno mirnem začetku so do prve občutnejše prednosti prišli v uvodu druge četrtine, ko so povedli s 34:27, tik pred polčasom pa ušli na +10 in ob odhodu na odmor na 13 točk prednosti.

Gostitelji se kljub vsemu niso predali, Patrick James McGlynn in Dalibor Đapa sta Štajerce v tretjem delu pripeljala na -4, Luka Lapornik in Rok Stipčević pa sta odgovorila s tremi trojkami in razlika je vnovič zrasla na 11 točk.

Gostje so dolgo držali trdno vodstvo, nato pa se je prednost začela topiti in slabe štiri minute pred koncem je Mcglynn Šentjur približal na -4 (82:86). A upanje je ob odločni in učinkoviti igri nasprotnika hitro usahnilo.

Z 31 točkami je na tekmi izstopal košarkar Šentjurja McGlynn – ta je zadel kar šest metov za tri točke –, pri Krki je bil najučinkovitejši Stipčević, ki se je ustavil pri 27 točkah.

"Kot sem pričakoval, je bilo to zelo težko gostovanje. Vidi se, da smo mlada ekipa, da po pričakovanjih še vedno ne znamo držati rezultata. Tekmo bomo analizirali in do naslednjič to popravili," je po tekmi povedal trener Krke Dalibor Damjanović.