Domžalčanom je največ težav povzročal nekdanji igralec Heliosa Aleksander Šaškov. Foto: www.alesfevzer.com

Pred gostovanjem v Ljubljani so Domžalčani v vseh tekmovanjih nanizali sedem zmag, v hramu slovenske košarke pa naleteli na previsoko oviro. V izenačenem dvoboju so bili gostitelji večino časa v rahli prednosti, so si pa sedem minut pred koncem priigrali sedem točk naskoka. Ko je v 36. minuti dvakrat s črte proste zadel Luka Kureš, je razlika narasla na devet, toda Helios se je približal in poskrbel za napeto končnico.

Ob vstopu v zadnjo minuto je Aleksander Šaškov s črte prostih metov priigral Iliriji prednost petih točk, a je deset sekund pozneje goste s trojko približal Blaž Mahkovic. Po izgubljeni žogi Maksima Gorbačova je Tibor Mirtič 26 sekund pred koncem izenačil. Na drugi strani je na črti prostih metov Gorbačov ohranil mirno kri. Ostalo je še 18 sekund, domžalski kapetan Mahkovic pa je tik pred koncem zgrešil trojko za zmago.

Helios je zadel 11 trojk, Ilirija pa le štiri, a je odlično izvajala proste mete (23/25) in prepričljivo dobila skok (42:28). Zbrala je 13 napadalnih skokov. Šaškov je ujel osem odbitih žog, z 22 točkami in indeksom 28 pa je bil najboljši igralec tekme. Ruski košarkar je nekdanji član Heliosa, pri katerem je bil z 19 točkami najbolj razpoložen Mahkovic.