Centra Heliosa Dennis Tunstall in Lovro Buljević sta dominirala pod obročema. Foto: www.alesfevzer.com

Škofjeločane so Domžalčani nadigrali že na prvi medsebojni tekmi sezone, ko je bilo 104:61, tokrat pa je bila razlika še višja. Helios ostaja pri dveh porazih sezone, ko je moral v državnem prvenstvu priznati premoč Krki, v superpokalu pa Cedeviti Olimpiji. Sicer je slavil 12. zapored.

Gostje so z dvomestno razliko povedli že v prvi četrtini, toda LTH Castings je v uvodnih desetih minutah še znižal in na začetku zadnje četrtine prišel na -2. Po nekaj lahkih koših iz protinapadov si je vrsta Dejana Jakare priigrala 14 točk naskoka, v drugem polčasu pa zagospodarila na parketu in se poigrala z domačimi košarkarji.

Za 17 je dobila tako tretjo kot zadnjo četrtino, v kateri so gostitelji zmogli le osem točk. V vseh elementih so Domžalčani dominirali. Skok so dobili s kar 50:29, Škofjeločani, ki so izgubili 18 točk, pa so na celotni tekmi zbrali zgolj eno asistenco. Iz igre so metali le 27-odstotno. S po 18 točkami sta bila prva strelca Lovro Buljević in Dennis Tunstall, ki sta oba zbrala tudi po deset skokov.

Novomeščani ostajajo neporaženi
Košarkarji Krke so leto 2022 sklenili z dvanajsto zmago, kar pomeni, da v sezoni 2022/23 v Ligi Nova KBM še ne poznajo poraza.

V Šenčurju so še tretjič v tej sezoni premagali Gorenjsko gradbeno družbo; dvakrat so bili boljši v domačem prvenstvu, enkrat pa v regionalnem tekmovanju.

Tako kot prvi dve tekmi, ki sta se končali s tremi oziroma šestimi točkami razlike, je bila tudi današnja izenačena vse do konca. Krko – zaradi bolezni prvega trenerja Gašperja Okorna jo je vodil Igor Kešelj – je iz zagate v zadnjih minutah z dvema trojkama rešil Radosav Spasojević, ki je bil ob Juriju Macuri najboljši strelec tekme. Oba sta dosegla po 21 točk.