Domžalski košarkarji po dveh tekmah v državnem prvenstvu ostajajo neporaženi. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani so že po prvi četrtini vodili za 21 točk, prednost pa je do polčasa narasla na 34 točk. Prednost je po treh četrtinah znašala plus 40, zadnja četrtina pa je pripadla gostom, potem ko je domači strateg Dejan Jakara priložnost ponudil tistim, ki sicer na parketu ne preživijo veliko časa.

Najboljši strelec pri Helios Sunsih je bil kapetan Blaž Mahkovic s 23 točkami, 19 jih je dodal Mihailo Sekulović. Pri gostih je bil s 13 točkami najučinkovitejši Aaron Wesley Carver.

Kranjčani kos Krki en polčas
ECE Triglav, novinec v prvoligaški konkurenci, je, podobno kot na prvi tekmi, tudi tokrat igral doma. Proti favorizirani Krki se je dobro boril večji del prvega polčasa, potem pa so gostje uveljavili status favorita in do konca poskrbeli za visoko razliko.

Pri domačih je največ točk dosegel Andrej Stavrov, 17, 13 pa jih je dodal Gaber Ožegovič, pri gostih pa sta bila najbolj razpoložena Adin Vrabac z 18 in Jan Rebec s 15 točkami.

Šenčur premagal Koper Primorsko
Zmage se veselijo tudi košarkarji Šenčurja, ki so premagali Koper Primorsko (89:80).

Primorci so dvoboj proti Šenčurju odprli udarno in ob koncu sedme minute na krilih Erjona Kastratija in Urbana Durnika vodili z 19:5. Domačini so se do konca četrtine približali na minus devet, v drugi četrtini pa so ves čas grizli v prednost gostov.

Vodstvo so prevzeli pri izidu 41:39, varovanci Andreja Žaklja pa so odgovorili in polčas sklenili z delnim izidom 6:0 za plus 4.

Varovanci Konstantina Subotića so v tretji četrtini zagospodarili na igrišču. Najprej so prišli v vodstvo, do konca tretjega dela igre pa prednost povečali na +10, ki so jo v zadnjih desetih minutah zadržali in na koncu slavili za devet točk.

Pri domačih se je z 21 točkami izkazal Nejc Martinčič, po 16 so jih dodali Ramo Rizvić, Dino Murić in David Kralj. Pri gostih je bil najučinkovitejši Erjon Kastrati s 26 točkami.