Tadej Ferme je bil junak domžalske ekipe, dosegel je 21 točk. Foto: Gašper Papež

Helios Suns je zmago dosegel po preobratu v drugem polčasu. S precej boljšo obrambo kot v prvem delu je z delnim izidom 20:5 nadoknadil trinajst točk zaostanka iz 24. minute (47:34).

Sorodna novica Šentjur proti Krki izsilil odločilno tretjo tekmo

Kljub dejstvu, da so Gorenjci v slabih devetih minutah dosegli le pet točk, so imeli v nervozni končnici priložnost za zmago. Devetdeset sekund pred koncem tekme je bil izid izenačen na 64:64.

Urban Oman je zadel trojko za vodstvo domačih, na drugi strani je znižal Srdjan Tešić, mladi Tibor Mirtič pa je zadel le enega od dveh prostih metov. GGD Šenčur je krenil v zadnji napad, Jan Novak je poskusil z metom za tri točke, vendar žoga ni šla skozi mrežico.

Pri domačih sta skoraj dve tretjini vseh točk dosegla Tadej Ferme (21 točk, trojke 5:8) in Urban Oman (20 točk, met iz igre 7:8). V vrstah gostov je Jan Novak prispeval 16 točk (8 podaj, 5 skokov), trinajst pa Hasan Rizvić.

Helios Suns se bo v polfinalu, ki se prav tako igra na dve zmagi, pomeril s Cedevito Olimpijo, košarkarji Rogaške pa bodo svojega nasprotnika dobili v nedeljo, ko se bosta tretjič srečala Krka in Šentjur. Tekma v Novem mestu se bo začela ob 12.00.

Prvi tekmi polfinala sta na sporedu 14. maja, drugi 17. maja, morebitni tretji pa 19. maja. Finale na tri zmage se bo začel 26. maja.

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, četrtfinale

Tretji tekmi:
HELIOS SUNS – GGD Šenčur 2:1
68:66 (15:22, 15:16, 18:14, 20:14)
Ferme 21, Oman 20, Mahkovic 9; Novak 16, Rizvić 13, Tešić 10.

Nedelja ob 12.00:
KRKA – ŠENTJUR

Druge tekme:
Hopsi – CEDEVITA OLIMPIJA 0:2
70:87 (24:15, 13:26, 22:17, 11:29)
Kosič 19, Jurček 16; Blažič 22, Marinković 12, Murić 11.

ŠENTJUR – KRKA 1:1
* 84:79 (20:13, 13:26, 22:13, 14:17)
Špan 24, Samac 16, Držić 14, Đapa 12; Vrabac 19, Barič 15 in 15 podaj.
* - po podaljšku

GGD ŠENČURHELIOS SUNS 1:1
70:56 (12:16, 27:14, 14:16, 17:10)
Novak 14, Bubnić 13, H. Rizvić in Kralj po 11; Ferme in Mahkovic po 15.

Terme Olimia – ROGAŠKA 0:2
67:95 (16:25, 10:26, 20:16, 21:28)
Atanacković 22, Strnad 13; Nichols 20 in 11 podaj, Vujačić 18.

V krepkem tisku je izid v zmagah. Igrajo na dve zmagi.

Četrtfinale Pokala Spar

Pred polfinalom najboljših osem ekip Lige Nova KBM čaka še četrtfinale pokala Spar. V torek se bodo srečali Helios Suns – Šentjur, Rogaška – Hopsi Polzela, Krka – GGD Šenčur in Cedevita Olimpija – Terme Olimia. Zmagovalci bodo napredovali na zaključni turnir, ki bo 22. in 23. maja.