Ljubljančani so klonili četrtič na zadnjih petih tekmah. V prvem polčasu so držali korak z Domžalčani. Dve točki so gostitelji vodili ob odmoru, potem pa so odlično odigrali tretjo četrtino, ki so jo dobili s 23:12. Odprli so jo s serijo 6:0, gostje pa so prvi koš v drugem delu dali šele v četrti minuti.

Takoj zatem je Perttu Blomgren s trojko zadel za prvo dvomestno prednost. Razlika je v tretji četrtini narasla na 16 točk, po uspešnem metu Roka Nemaniča izza črte in zabijanju Malcolma Bernarda dobrih osem minut pred koncem pa je narasla na 22.

Jan Copot je bil z 19 točkami in desetimi skoki najboljši igralec Heliosa. Boj za odbite žoge so domači košarkarji dobili s 46:31. 16 skokov so zbrali v napadu. Tibor Mirtič je dodal 15 točk, Bernard in Blomgren pa po 13. Tadej Ferme, nekdanji košarkar Heliosa, je bil z 21 točkami prvi strelec Ilirije. 5/6 je metal za tri.