Helios je aktualni državni in pokalni podprvak. Z zmago v Novem mestu si je priigral lepe možnosti za ponovno uvrstitev v finale. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalčani in Novomeščani so v tej sezoni odigrali že zelo pomembne obračune. Borili so se za vrh rednega dela Lige Nove KBM, Helios je bil uspešnejši v pokalu, Krka pa v finalu Lige ABA 2, s čimer si je prislužila vstopnico za jadransko elito. Tokrat so gostje v dvorani Leona Štuklja praktično ves čas vodili. Ko so si priigrali nekoliko višjo prednost, so zanesljivo nadzorovali potek tekme in na vsako domače približanje pravočasno odgovorili.

Varovanci Dejana Jakare so si že v prvi četrtini priigrali dvomestno prednost. Odlično so zaključili prvi polčas, ko so povedli s 50:35. Ko je na začetku drugega dela gostujoči kapetan Blaž Mahkovic zadel za tri, je razlika narasla na 18, zatem pa so Novomeščani naredili serijo 11:0. Na začetku zadnje četrtine so gostitelji prišli na -5, Helios pa je nemudoma odgovoril in osem minut pred koncem je Lovro Buljević položil za novo dvomestno prednost. Krka se je še enkrat približala na -5, pa so Domžalčani znova našli odgovor, 43 sekund pred koncem pa je Andrej Stavrov s trojko priključil celo na 75:79.

V naslednjem napadu je tekmo dokončno odločil Austin Luke, trojka Jana Špana pa je konkretno zgrešila cilj. Špan je bil sicer z 20 točkami prvi strelec tekme. Rok Stipčević je dodal 15 točk. Pri Heliosu je bil s 14 najboljši Buljević, Luke in Tibor Mirtič sta jih pristavila po 13.

Cedevita Olimpija je v polfinalu proti Šenčurju povedla v petek, druga tekma te serije pa bo v nedeljo v Tivoliju.