Simo Atanacković je v zadnjih dveh minutah in 34 sekundah dosegel kar 10 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Terme Olimia so najuspešnejša ekipa Lige Nova KBM na gostovanjih. V sedmem nastopu so se veselili že šeste zmage. Na domačem parketu imajo dve zmagi in štiri poraze. Krka je doživela novo hladno prho, potem ko je v nedeljo zapravila 14 točk naskoka proti Cedeviti Olimpiji v Ligi ABA. To je šele drugi poraz Novomeščanov v tej sezoni; prejšnjega ji je zadal Helios 16. novembra.

Gostje so bili večino časa vodstvu, a si jim ni uspelo priigrati višje prednosti. Zadnje tri minute in pol so odigrali brez Sandija Čebularja (25 točk, 9/14 igre), ki je moral na klop zaradi petih osebnih napak.

A njegovo vlogo je od izida 79:79 uspešno prevzel Atanacković, ki se je s 33 točkami (10/16 igre, devet skokov, indeks 36) zavihtel na prvo mesto lestvice strelcev Lige Nova KBM (povprečje 21,5 točke). Do konca tekme je dosegel 10 točk, vključno z dvema trojkama, ki sta spodrezali krila domačim igralcem in prevesili tehtnico na stran gostov iz Podčetrtka.