Junaka koprske zmage sta bila 20-letni slovenski reprezentant Jurij Macura z 20 točkami in 18-letni Rok Nemanič, ki je v odločilnih trenutkih ohranil mirno roko s črte prostih metov.

Macura je v prvi četrtini dosegel polovico točk Kopra Primorske (16:10), ki je bila tedaj v prednosti, Andrej Stavrov (18 točk), Rade Rodič (14 točk, 10 skokov), Lovro Urbiha (11) ter Grega Kuralt (10) pa so pobudo prevzeli v nadaljevanju in ECE Triglav držali v ospredju vse do zadnje četrtine.

Tedaj so varovanci domačega stratega Andreja Žaklja naredili delni izid 7:0 in prišli do prednosti 65:62, ki je z eno kratko izjemo niso izpustili iz rok. Rok Nemanič je zadel dva prosta meta za 71:68 minuto in pol pred koncem, nato še dva 13 sekund pred zaključkom za 75:70, končni izid tekme pa je z zabijanjem postavil Macura (met 10:17, 8 skokov).

Rogaška zaključila tekmo z delnim izidom 8:0
Rogaška je proti Heliosu zaostajala večino tekme, a je v končnici izkoristila poškodbo in odsotnost prvega strelca Domžalčanov Blaža Mahkovica.

Rogaška, ki je v štiridesetih minutah vodila le trikrat - za kratek čas na začetku tekme, nato ob koncu tretje četrtine s 53:51 in na koncu tekme - je srečanje zaključila z delnim izidom 8:0.
Slabe tri minute pred koncem je Tadej Ferme zadel trojko za vodstvo Helios Suns z 72:65, od tu dalje pa gostje, ki so nekaj minut prej zaradi udarca v koleno ostali brez svojega najboljšega posameznika (Mahkovic 22 točk, met iz igre 9:14), niso več dosegli koša.

Sedem sekund pred koncem je Ferme pri rezultatu 72:71 za Helios zgrešil dva prosta meta, David Christopher Nichols (15 točk) pa je na drugi strani izsilil dva kazenska meta in oba zadel. V zadnjem napadu za goste Mihailo Sekulović (17 točk, 14 skokov) ni spremenil končnega izida.