V dvorani Leona Štuklja sta bila najboljša strelca svojih moštev Rok Stipčević in Nejc Martinčič. Foto: www.alesfevzer.com

Po spodbudnem začetku gostov so v Novem mestu domači košarkarji napravili delni izid 13:0 in povedli z 19:11, že v prvi četrtini pa je bila razlika dvomestna. V drugi četrtini se je Šenčur približal na -5, na začetku drugega polčasa celo le na točko, nato pa je sledil silovit Krkin odgovor. S serijo 13:1 so gostitelji pobegnili na varno razliko, po tem se Gorenjci niso več vrnili v igro. Prednost Krke je narasla celo na 23, do konca pa so gostje nekoliko omilili poraz.

Novomeščani so bili prepričljivo boljši v skoku (46:32), zadeli so tudi 13 trojk, medtem ko so jih gostje, ki so igrali brez ključnih nosilcev Dina Murića in Rama Rizvića, le tri. Pri Krki, ki se ji ni poznalo 19 izgubljenih žog, je bil z 21 točkami najbolj razigran Rok Stipčević, ki je petkrat zadel izza črte. 14 točk je dodal Adin Vrabac. Nejc Martinčič je bil s 16 prvi strelec Šenčurja.

Zmaji po zadržanem začetku zanesljivo slavili

Cedevita Olimpija je v Podčetrtek prišla z najmočnejšo zasedbo – Jurica Golemac je počitek namenil Luki Rupniku – in zanesljivo vpisala peto zmago. Tako kot Krka so si tudi zmaji že zagotovili eno izmed prvih štirih mest, ki prinašajo prednost domačega terena v četrtfinalu. V soboto se bosta najuspešnejša slovenska kluba sicer pomerila v Ljubljani. Domača zasedba, ki je zaigrala brez Sima Atanackovića in Sandija Čebularja, se je favoriziranim Ljubljančanom dobro zoperstavila in celo dobila prvo četrtino (22:15).

Gostje so povedli v drugi, v tretji pa prevzeli pobudo, ko so tudi zagospodarili na parketu. V zadnjih treh četrtinah so bili zmaji boljši z 58:35. Prepričljivo so dobili skok s 44:31, 14 odbitih žog so ujeli v napadu in po drugih priložnostih dali 21 točk, medtem ko so jih gostitelji le pet. Golemac je minutažo enakomerno razporedil med varovance. Najvišjo sta imela mlada Rok Radović in Dan Duščak, prvi strelec pa je bil s 13 točkami Mikael Hopkins. 20 jih je na drugi strani prispeval Nejc Strnad, ki je zadel šest trojk.