Nejc Barič je dosegel ključne točke za zmago Krke, na koncu je skupaj vknjižil 15 točk. Foto: www.alesfevzer.com

Pri Šenčurju, kjer je poleg Rama Rizvića (zaradi poškodbe je že končal sezono), tokrat manjkal tudi prvi strelec prvega dela lige Nova KBM Dino Murić, je bil trener Konstantin Subotić lahko zadovoljen s predstavo devetih košarkarjev, ki so skozi celotno srečanje narekovali ritem igre in tudi vodili večji del tekme, največ za 11 točk (69:58).

Šenčur ni mogel računati na pomoč prvih dveh strelcev ekipe - Rama Rizvića in Dina Murića. Foto: www.alesfevzer.com

Še 25 sekund pred koncem tekme so bili na pragu velikega dosežka, vodili so z 92:87, a Krka je krenila v enega zadnjih napadov in ob košu Nejca Bariča izsilila še dodatni prosti met. Razlika je bila le še dve točki, a Šenčur je imel žogo. Takoj jo je izgubil Jan Strmčnik in Krki ponudil novo priložnost. Barič je s košem izenačil tekmo, vseeno pa so imeli domači še pet sekund za zadnji napad. Po minuti odmora je do neoviranega meta prišel Dražen Bubnić in za las zgrešil.

Sledil je podaljšek, v katerem je Krko vnovič rešil Nejc Barič. Šenčur je dobro minuto pred koncem znova povedel (98:97), a veselje ni dolgo trajalo, saj je Barič 15 sekund pred koncem zadel trojko (100:98). Na drugi strani je Dražen Bubnić še enkrat poskusil z metom za tri točke in bil znova premalo natančen in zmaga je pripadla Novomeščanom.

Pri Šenčurju sta izstopala Hasan Rizvić z 21 točkami in Jan Novak z 20, v vrstah Krke pa sta bila ob Bariču najbolj razpoložena Vasilije Vučetić (17 točk) in Rok Stipčević (15 točk, 7 podaj).

Napeto tudi v Rogaški
Napeta je bila tudi sobotna tekma med Rogaško in Heliosom, ki so jo po napeti končnici dobili Domžalčani (80:83).

Gostje so do odločilne prednosti prišli na začetku drugega polčasa z delnim rezultatom 19:2. Vodstva 52:40 niso več izpustil iz rok, čeprav se je Rogaška nekajkrat približala na par košev zaostanka (60:64, 67:71, 71:75).

4. krog je sicer v torek odprla tekma med Cedevito Olimpijo in Termami Olimio, zmaji so jo dobili s kar 34 točkami prednosti (99:65).