Zmaga ni bila nepričakovana, saj je Olimpija kot na vseh drugih tekmah državnega prvenstva igrala z mlado ekipo, brez najboljših, s katerimi nastopa v Ligi ABA. Zaradi tega maloštevilni gledalci v Novem mestu (zbralo se jih je 150) niso uživali kot običajno na največjem derbiju v Sloveniji. Prave negotovosti ni bilo, Novomeščani so bili precej boljši tekmec, njihova zmaga ni bila niti v enem trenutku ogrožena, dobili so prav vse četrtine.

Olimpija, ki je igrala le s sedmimi igralci, je vodila s 3:0, nato pa so domači z delnim izidom 10:0 ušli. Blaž Habot, ki je dosegel prvih devet točk za Ljubljančane, je nekaj časa še držal korak s tekmeci, v 7. minuti pa so gostitelji že vodili z 11 točkami razlike, v drugi četrtini že s 16, tudi v nadaljevanju pa se jim ni bilo treba posebej truditi, da so četrtič zmagali v ligi za prvaka.

Z uspehom so se izenačili z GDD Šenčurjem in Nutrispoint Ilirijo na drugem mestu. Olimpija je z le dvema zmagama na zadnjem, šestem mestu.

Dolenjci so bili boljši v vseh elementih, še najmanj v skoku. Pod obročema je bil z devetimi skoki najboljši center Ljubljančanov Habot, isti igralec pa je bil z 21 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme. Pri krkaših jih je 19 dosegel Miha Škedelj.